Anketa

Koliko ste bili informisani pre dolaska psa u dom?

Raspitivali smo se na internetu dosta pre dolaska psa
17 (25.4%)
Nismo imali pojma, učili smo u hodu
11 (16.4%)
Nije nam prvi pas, pa smo dosta znali od ranije
19 (28.4%)
Bili smo informisani od strane odgajivača
12 (17.9%)
Rapitali smo se kod veterinara
8 (11.9%)

Ukupno glasova: 42

Autor Tema: Koliko ste bili informisani pre dolaska psa u dom?  (Pročitano 5205 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

Koliko ste bili informisani pre dolaska psa u dom?
« poslato: 21 Oktobar, 2012, 13:54:56 »
Dosta ljudi sistematično pristupa nabavci psa, pa se o svemu informiše mnogo ranije nego što pas dođe u dom, dok je česta pojava da ljudi samo nabave psa bez predhodnog znanja o psima uopšte, rasi koju su odabrali, ishrani, odgoju...
Podelite Vaša iskustva sa nama  :)

Van mreže PMP

• Hero Member

Odg: Koliko ste bili informisani pre dolaska psa u dom?
« Odgovor #1 poslato: 21 Oktobar, 2012, 13:57:22 »
Posto ne mogu da se izberu dve ili tri opcije,kliknula sam prvu,mada su tacne i pretposlednja i poslednja.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 21 Oktobar, 2012, 13:58:13 »
Prva opcija. A nešto smo pitali i odgajivače.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 21 Oktobar, 2012, 14:04:25 »
1 i 4... doduse, znala sam generalno o psima i ranije iako nisam imala psa... uzgajivaci su nas uputili u najsitnije detalje od karakteristika pasmine, preko ishrane, veterine i odgoja...
cim sam rezervisala wilija, mesec dana pre preuzimanja, odmah sam se uclanila na par foruma i tu kupila informacije za kad dodje...tako da sam bila totalno pripremljena a ostale stvari, vezano za odgoj, rad, pa i specificnu ishranu smo ucili u hodu i jos ucimo

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 21 Oktobar, 2012, 15:00:12 »
Meni nije prvi pas (pa sam tu opciju obelezila) ali svakako sam se dooooosta raspitivala jer nikada ranije nisam imala NO, tj. chuvala sam jednog 3 meseca ali on je bio vec odrastao i shkolovan. Iskustvo sa psima moze da pomogne u osnovama ali to znanje se mora dopunjavati ako se nabavi neka specifichna rasa sa kojim nismo imali iskustva.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 21 Oktobar, 2012, 19:30:29 »
Drugo. Mada to znanje je bili jako malo...i onda sam tek krenuo da učim..

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 21 Oktobar, 2012, 21:21:45 »
Meni nije prvi pas (pa sam tu opciju obelezila) ali svakako sam se dooooosta raspitivala jer nikada ranije nisam imala NO, tj. chuvala sam jednog 3 meseca ali on je bio vec odrastao i shkolovan. Iskustvo sa psima moze da pomogne u osnovama ali to znanje se mora dopunjavati ako se nabavi neka specifichna rasa sa kojim nismo imali iskustva.

Upravo to  sm wink

Ja sam odrastao uz pse, pekinezer, pa trsavi jedan mali usvojen sa ulice, pa mesanac haskija i labradora, pa goldenka i na kraju stella. Retriverku sam manje vise ja cuvao i vrsio obaveze oko nje, tako da sam dosta toga znao od ranije. Sto ne vazi za oblast ishrane  sm redface

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 21 Oktobar, 2012, 21:23:00 »
e stvarno...cime ste hranili predhodne pse?

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 21 Oktobar, 2012, 21:31:54 »
Iskreno, za prva dva se ni ne secam jer nisam ja brinula o tome  sm redface Amosa sam dobila '98. i tada za granule nisam ni znala. Kupila sam knjigu "vash pas i vi" i tamo se pominjala kuvana klopa, pirinach, jaja, meso, mlechni proizvodi... secam se da sam mu kuvala 5x dnevno jer je imao samo 40 dana kad je stigao kod nas  sm love mrvica mala tufnasta.... kasnije sam se preselila a on je ostao kod mojih gde je i dan danas. Oni se bash nisu preterano bavili time, pa je jeo sve, od kuvanog preko Matijevic salama (bilo popularno kad se pojavilo) granula, ostataka od klope.... ko sve da nabroji shta je jeo u proteklih 14,5god  sm smesko1

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 21 Oktobar, 2012, 21:33:11 »
Retriverku isto prirodnom  sm zelenko samo dosta losije nego ovu malu, ostaci od rucka, hleb, ponekad mlecni proizvod...to u kombinaciji sa uglavnom junecim grkljanima, koje smo uzimali tada maltene za dzabe i koje smo kuvali.  sm redface Ponekada dzigerica, srce retko, davali smo joj i onu mlevenu piletinu(ledja navodno, glave, nogice)...ali nikada to nije bilo 70% obroka, uglavnom ostaci plus komad ovoga sto sam nabrojao. Ne tako losa ishrana uzimajuci u obzir cime sve ljudi hrane pse, ali u svakom slucaju ne tako detaljna i balansirana kao stellina.  :D

Doduse, lepo je izgledala, uvek bila zdrava, iznela jedno zdravo leglo  sm wink Uginula nasom, a potom i greskom veterinara.

Za ove ostale ni ne znam tacno, nisu bili moja duznost.  :D Nesto slicno uglavnom  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 21 Oktobar, 2012, 21:42:13 »
Bila je baš slatka.. Pa šta se desilo?  :lipssealed:

Iako sam se dosta informisala o retriverima pre kupovine(i o ishrani, nezi, svemu...), kao i svi, učila sam svaki dan nešto novo... Ja mislim da se najbolje uči uz pse, ne može sve da se nauči pre kupovine...  A Bolt mi je prvi mi je pas.  sm prst gore

Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 21 Oktobar, 2012, 22:31:24 »
Moj predhodni pas je kod nas došao davne 93. Nisam imala pojma ni o čemu, pas se hranio uglavnom ostacima od ručka  sm redface Jednom u životu je jeo neke ''granule'' koje su bile valjkastog oblika bele boje i zvale se Vau vau, to je tada bila jedina hrana za pse do koje sam došla, da ne računam konzerve koje sam donela iz Grčke kad smo bili na moru  sm smesko1

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 21 Oktobar, 2012, 22:35:00 »
pa u to vreme 85-95...psi su se pretezno i hranili ostacima, pa su se onda pojavili pedigree i eukanuba...znam da sam bila u osnovnoj skoli kad se eukanuba pojavila

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 21 Oktobar, 2012, 23:55:31 »
glasala za prvu opcija, mada od svake ima po malo
 sm redface

ali moram da priznam da sam se mnogo više sludela različitim informacijama tek po uzimanju psa. prvi pas o kojem sam brinula je već bio odrastao kada smo se sreli i nisam jedina imala pravo glasa tako da to uopšte ne računam

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #14 poslato: 22 Oktobar, 2012, 08:57:59 »
Obeležila sam ovo "Nismo imali pojma, učili smo u hodu". Nije baš da ništa nisam znala o psima, ali ako govorimo o obuci, hrani i zdravstvenim intervencijama, to stvarno nisam imala pojma. Moje je uvek bilo da se samo igram sa psima dok sam bila klinka. Iz ove perspektive sada, mogla bih da kažem da imam stvarno dosta sreće jer je Lara došla kod nas i što nismo pravili neke greške prilikom socijalizacije i obuke. Zato ću za sledećeg psića biti skroz spremna!