Autor Tema: Aronia  (Pročitano 2727 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Aronia
« poslato: 21 Oktobar, 2012, 03:29:17 »
Kupila sam sushenu aroniju za nas probe radi. E sad, Bojan i ja smo grickali a Kali je kao narkoman doletela do nas i pokushala da nam udje u usta  sm smesko1 ona se inache ne ponasha tako  :th:  dala sam joj jednu bobicu chisto da vidim shta ce da radi sa njom ali sam bila ubedjena da ce je pljunuti jer nije kandirana i poprilichno je bezukusna... pojela je i trazila josh ali joj nisam dala jer nigde ne mogu da nadjem da li je psi smeju jesti ili ne  :th:

Prvi put kod nje vidim bash ovakvu reakciju na neku hranu, intezivno njushkanje vazduha i guranje u usta  sm smesko1 bar da je neki ukus pa da razumem, al ovo ima ukus suvog drveta i nikakav miris a ona odlepila  :|

Jel neko naleteo na neki info vezan za aroniju i pse?

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Aronia
« Odgovor #1 poslato: 21 Oktobar, 2012, 09:07:56 »
pa sta se cudis kad je navikla da mulja grane po ustima  sm cepko

nemci imaju neku suvu hranu,i u vecini njihovih sastojaka se nalazi aronija,tako da oni bar ne bi trebalo da grese

http://www.wolfsblut.com/hundefutter-trockenfutter-fuer-hunde-wolfsblut.html

getrocknetes Wildfleisch, Kartoffeln, getrocknetes Kaninchenfleisch,Kartoffelstärke, Lammfett, Leinsamen, Lammleber, Thymian, Majoran, Petersilie, Salbei, Oregano, Honig, Traubenkernextrakt, Erbsen, Äpfel, Karotten, Tomatenpüree, Seepflanzen, Preiselbeeren, Bockshornklee, Anissamen, Löwenzahn, Spirulina, Ringelblumen, Bananen, Brennnessel, Weißdorn, Ginseng, Brombeeren, Himbeeren, Heidelbeeren, Johannisbeeren, Holunderbeeren, Aroniabeeren, Gerstengras, Meersalz, Taurine, Lysine, Minerale und Vitamine (incl. DL Methionine, probiotische Stoffe Fructooligosaccharide und Mannanoligosaccharide), Yucca-Schidigera-Extrakt, L-Carnitin, Beta-Carotin

ps.Pope prevodi ili salji i njima mail  sm zelenko

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 21 Oktobar, 2012, 10:03:13 »
Pominjali smo  ovde, ali o svežem plodu, kontam da nema neke razlike, drugo je kad je kandirano.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 21 Oktobar, 2012, 14:47:26 »
Hmm... pa ono jes, Nemci valjda znaju shta rade  sm smesko1

Pa da, kandirano bash nema nikakvu poentu ni za nas ljude...

Problem je shto nisam uspela da nadjem da je uopshte neko istrazivao kako aronije utiche na pse. Na ovoj listi toksichnih biljaka http://www.ashlyns.ca/poisonous%20plants.pdf sam je nashala, ali toksichni su samo kora, list i seme ne i plod (Aronia=Chokeberry)

Na ASPCA listi je nedefinisana, odnosno nije dovoljno istrazena ali i oni pominju seme (dodushe u velikim kolichinama).

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 23 Oktobar, 2012, 15:47:11 »
Ja imam stabljiku aronije na vikendici, mada je jos mlada (lani zasadjena) pa nije bilo puno plodova ove godine, pa mama nije dala da dam psima da probaju, ali dogodine hocemo sm to
Aronija inace vazi za jednu od najzdravijih namirnica, tako da smatram da mogu psi jesti. :)

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 10 Mart, 2013, 15:07:44 »
Mi ćemo možda da posadimo aroniju, pošto smo i ranije razmišljali o tome. Ja mislim da se plodovi pojavljuju tek posle 3 godine, ali me zanima kako je najbolje da dajem Boltu one bobice... Šta vi mislite?
Čitala sam da je veoma lekovita, valja za sve i svašta... verovatno je dobra i za pse.
Nisu loša vremena, nego čovek.