Anketa

Koliko puta dnevno hranite odraslog psa?

Jedan put
19 (32.8%)
Dva puta
39 (67.2%)

Ukupno glasova: 58

Autor Tema: Koliko puta dnevno hranite odraslog psa?  (Pročitano 9569 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NeoDizzy

• Sr. Member

Odg: Koliko puta dnevno hranite odraslog psa?
« Odgovor #60 poslato: 18 Novembar, 2014, 20:17:17 »
Moji dobijaju dva obroka dnevno. Citajuci komentare kako Mea jede kao luda a dobija vise kao da citam o mojoj Dizzy  :rofl: ja mislim da nju stavim u kantu sa hranom da bi ona pojela svih 15 kg. Nije normalna, alavica!  :D Neo je pristojan, jede polako, sve sazvace ali ne mrljavi. Cak na kraju pametnjakovic oblizuje ciniju i to zamislite shvatio je da mu je najbolje da stavi sapu u ciniju da ne mrda dok lize  :valj:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #61 poslato: 18 Novembar, 2014, 22:00:17 »
Razmisljam da Aresa hranim na dalje 2x dnevno nekako mi je bolje da kg hrane koju pojede a nekad i vise dam u dva obroka nego li u jednom, opet ide zima pa da mu smanjujem kolicinu hrane jos je i u razvoju mi je rizicno

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #62 poslato: 19 Novembar, 2014, 10:00:34 »
Moja jede dva puta a potpuno je odrasla. Njoj tako paše, meni isto tako odgovara, i ne vidim zašto bi prešli na jedan obrok samo zbog nekih običaja.
Ako će sama odbijati hranu ujutro, onda svakako, ali sve dok jede, ne mijenjam taj princip.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #63 poslato: 19 Novembar, 2014, 11:27:50 »
Takvog sam i ja misljenja dok Ares jede ujutru i skakuce oko mene dok nosim serpu jesce ujutru i uvece i to je to

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #64 poslato: 19 Novembar, 2014, 11:49:13 »
Bak je vec duze vreme na jednom obroku, jer smo radili sa njim malo kompleksnije komande (pisala sam o tome) nego do sad i moralo je tako. Mogu vam reci da bez obzira sto kolicinski skoro isto pojede, stalno je glada.  :cry:

Moracu da ga vratim na dva obroka.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #65 poslato: 12 April, 2015, 21:39:26 »
Moram da prebacim Mei na jedan obrok, jer je izrazito bezobrazna. Hoce da jede samo meso, bez icega drugog i samo sirovo. Pokusala sam fore da kuvam sa povrcem i malo mesa, ne radi, to se izbezobrazilo do krajnjih granica.  sm kolutko A i ide toplo vreme, pa ce svakako i sama jedan obrok izbaciti.

Kada je najpametnije dati taj jedan obrok, ujutru ili uvece? I koja bi gramaza trebala biti? Kao za dva obroka?  :zb:
Psi su ljubav.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #66 poslato: 13 April, 2015, 09:29:54 »
Mislim da je ili rano ujutru ili uvece posle 20h davati, tj. izbegavati davanje hrane po vrucini.
Koja je logika da joj dajes istu kolicinu hrane kao 2 obroka ako je cilj izbacivanje jednog? U zavisnosnosti od aktivnosti i njenog izgleda odlucics da li ces joj davati kolicinu koju si joj davala u vecem obroku ako je jedan obrok bio veci, ili ako joj nije dovoljna kolicina jednog malo povecas taj obrok ali svakako das kolicinu manju nego li koju je jela do sada.
Ja ovom mom alavcu dajem ujutru vrlo mali obrok tipa 100-200 gr, uvece obilniji ali opet je to manja kolicina nego li sto je jeo zimus.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #67 poslato: 13 April, 2015, 22:22:46 »
Moram da prebacim Mei na jedan obrok, jer je izrazito bezobrazna. Hoce da jede samo meso, bez icega drugog i samo sirovo. Pokusala sam fore da kuvam sa povrcem i malo mesa, ne radi, to se izbezobrazilo do krajnjih granica.  sm kolutko A i ide toplo vreme, pa ce svakako i sama jedan obrok izbaciti.

Kada je najpametnije dati taj jedan obrok, ujutru ili uvece? I koja bi gramaza trebala biti? Kao za dva obroka?  :zb:

pa popodne, ako je najaktivnija večernja šetnja (naša jeste) a kako joj treba energije, možda je to bolje rešenje  :th:

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #68 poslato: 14 April, 2015, 08:47:58 »

pa popodne, ako je najaktivnija večernja šetnja (naša jeste) a kako joj treba energije, možda je to bolje rešenje  :th:
HVALA :)
Psi su ljubav.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #69 poslato: 14 April, 2015, 11:52:56 »
Mi uvek ruckamo nakon vecernje setnje, od kada smo izbacili 2 obrok jos sa 10tak meseci :) .

Moja preporuka je posle setnje. Energiju koju pas treba dobiti iz hrane, nece dobiti tako jednostavno. Pre ce izgubiti energiju (nama poznato kao pad pritiska i zelja za snom nakon obilnog rucka), kada se krv usmeri u organe za varenje, pad insulina itd.
Druga, mozda i bitnija stvar, obrok se vari 3-4h, zasto bismo razmisljali da li ce pas trcati i skakati sa uposlenim stomakom?

Ljudi koji koriste u sopstvenoj ishrani zitarice, kao sto su recimo sportisti u odredjenim sportovima snage koji unose velike kolicine UH iz pirinca, taj pirinac unose dan ranije pred takmicenje ili jak trening, kroz vise obroka, kako bi sutra od toga imali vise energije (popunjavanje glikogenskih depoa).

Van mreže Cherry Bloom

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #70 poslato: 13 Jun, 2015, 22:13:20 »
Hranim svoje pse dva puta.jutarnji obrok je manji,tako im odgovara,uvece je jaci obrok,pojedu uglavnom sve.sami su jutarnji obrok smanjili.citala sam da je zdravije tako nego davati jedan obrok.zeludac je misic sklon opustanju i sirenju,a svi znamo posledicu toga,tj kad pas gladan navali na taj jedan obrok koji dobije.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #71 poslato: 14 Jun, 2015, 11:31:57 »
Jednom ipo.  :valj:

Ujutru joj uvalim voce i povrce da pojede, a uvece pojede pravi obrok, citaj granule jer meso ni da pomirise nece evo vec mesec dana.  sm pop
Psi su ljubav.