Autor Tema: Premil  (Pročitano 18953 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filth

• Hero Member

Premil
« poslato: 20 Oktobar, 2012, 12:38:57 »
Premil granule po svom sastavu sasvim solidne, a po ceni ispred svih ostalih. Uz brit verovatno najbolji odnos cene i kvaliteta na nasem trzistu. Za premil junior ciji sastav ispod navodim sam video da je u pet shopu cena 140 din/kg, sto je stvarno vise nego povoljno.

Sastav Premil Junior: meso, proizvodi zivotinjskog porekla, riba i riblje preradjevine,cerealije(zitarice) i preradjevine,povrce , ulje i masti, kvasac, minerali i vitamini.

Proteini: 26
Masti: 22
Pepeo: 8
Sirova vlakna: 3
Vlaga: 8
Kalcijum: 1.65
Fosfor: 1.1
Natrijum: 0.3
Vitamin A lj: 15000
Vitamin D lj: 1100
Vitamin E mg/kg: 100

Ukoliko nemate dovoljno novca za nesto sto je za nijansu bolje od ovoga premil je za svaku preporuku. Zalosno je sta nam u ovoj zemlji uvaljuju za koje pare, pa je ovakav dehidrat za ovu cenu poprilicno osvezenje za vlasnike koji se odluce za njega.

U poslednje vreme ide neka prica da se premil iskvario, da je doslo do promene vlasnika i slicno, ali nista od toga ne mogu da potvrdim. Tacno je da ga u shopovima ima sve manje, ali kakav mu je kvalitet ne znam jer ga ne koristim. Ukoliko neko ima kontinualno iskustvo, i mogao bi da kaze da li je uvideo neke promene u kvalitetu dehidrata to bi bilo super.  sm wink

Van mreže Поп

• Old Member

Odg: Premil
« Odgovor #1 poslato: 20 Oktobar, 2012, 14:37:46 »
Evo i sajta, vidim da imaju i online shop http://www.premil.net/sr/naslovna.html

Ne znam odakle to meni, ali se pričalo da će RC da kupi Premil  :zb: Ne znam ko mi je to rekao..... Da li je još neko čuo za tu informaciju ?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 20 Oktobar, 2012, 16:38:35 »
meni to zvuče kao klasičan srpski san. toliko dobro pravimo zastavu da mora da ns kupi mercedes
 :wonder:

mislim, sve je moguće ali mi nešto sumnjivo

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 20 Oktobar, 2012, 18:03:17 »
Jel ok junior hranu davati odraslim psima?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 20 Oktobar, 2012, 18:06:16 »
Čini mi se da su ovde pisali o tome

http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=1023.0

sm cheers
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 20 Oktobar, 2012, 20:25:34 »
junior hrana zna da bude prejaka za odraslog psa. ona se daje kujama sa stencima ili eventualno veoma aktivnim psima.
posto wili nekada jede i dehidrat, ja mu dajem junior, i to za stence malih pasmina posto mogu da mu zamuljam kad je sitan da pojede  sm zelenko
inace ga ne bih hranila samo junior dehidratom

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 20 Oktobar, 2012, 22:01:35 »
Zavisi od proizvodjaca. Kod nekih je identicna svakoj drugoj, sa istom kolicinom aditiva uz proteinsku razliku od 1-2%. Pogledaj koja je razilka u odnosu na adult liniju pa proceni. Ako ces da joj dajes jednom nedeljno ili redje mozes bez problema, ako ces samo time da je hranis baci pogled na analiticki sastav.  sm wink

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 20 Oktobar, 2012, 23:21:45 »
Hvala :)

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 07 Novembar, 2012, 19:00:52 »
Ovo je drugi dan kako rucka Premil Mix-kupicu joj Senior ima manje masti,za sad je dobro odusevljena je pa ce mo videti kako ce biti-u glavnom ne mogu da je prepoznam nesto je pocela da jurca po stanu  stalno je u pokretu a nije takva bila uhvatile su je bubice neke  sm zongler

Van mreže don

• Full Member

« Odgovor #9 poslato: 03 Avgust, 2013, 14:51:43 »
evo po prvi put želim da probam sa nekim drugim granulama,pa sam se odlučio za PREMIL JUNIOR.Naručio sam ih i čekam da mi stignu.Naravno da ne očekujem vrhunske rezultate samo sa tim granulama,tako da ću u svaki obrok MAX-u dodavati još nešto,pa ćemo videti kako će se pokazati ,tako da je sad rano da iznosim neka mišljenja.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 03 Avgust, 2013, 19:05:40 »
Koja je sad cena za dzak ?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #11 poslato: 03 Avgust, 2013, 22:43:13 »
Hranu sa sastojcima "meso" i "proizvodi zivotinjskog porekla" nazivas solidnom?!  sm eek :shake:

Van mreže don

• Full Member

« Odgovor #12 poslato: 04 Avgust, 2013, 07:48:03 »
ne,znam i ja da to nema veze sa našim željama,ali kad čovek bude malo realniji onda i uvidi da nijedna vrsta granula nije čisto meso kao na primer belo pileće,itd,ali želim da probam ,pa ću onda moći da prokomentarišem kako stoje stvari.Moja kuja AKITA INU ,je odrasla na PEDIGRE granulama ,koje su niži kvalitet i na ostacima od ručka,koji ustvari nisu za psa,jer tu ima začina,masnoće i svašta nešto što ne odgovara normalnom varenju,pa je već godinama u vrhunskoj kondiciji i imala je dva izuzetno kvalitetna legla,tako da sve mislim da su granule ,koje postoje na našem tržištu kao prvo mnogo lošijeg kvaliteta od istih tih granula na zapadnom tržištu,a i sve je to jedan masovni marketinški trik,pa ko je lud da pravi granule od čistog živinskog belog mesa ili od čistog buta neke divljači i plus još razni vitamini i dodaci ,pa da to sve prodaje za par hiljada dinara.Ja lično mislim da nas svi oni malo lage.Tačno je da ne odgovara svaka vrsta granula svakom psu,ali ima i njih koji mogu sve da jedu.Ja ne kažem da royal canin ili neka druga granula super premium ne valja,ali tvrdim da i druge granule iz super premium segmenta nisu baš toliko lošije.Moj MAX je od prvog dana,od kako je kod mene,bio na NUTRIVET INSTICT granulama,koje su ULTRA PREMIUM ,znači najkvalitetnije ,pa opet koje god da mu granule umešam sa tim granulama,on prvo pojede te druge,a ove NI ostavi ,pa kad vidi da nema više ništa drugo onda ih tek pojede.U svakom slučaju,ja ću da probam ,jer ne mogu znati kakve su PREMIL JUNIOR granule ako ih ne probam,a ako sam u pravu da mogu da zadovolje potrebe MAX-a onda će se i moj džep obradovati,jer ovako me košta poprilično,a ako vidim da sam pogrešio,vraćam se na NI i naravno javljam vam da li da bežite od PREMIL JUNIOR granula ili ne.Ipak mislim da je sve do marketinga,koja firma ima više para na raspolaganje u sferi marketinga,bolje će i proći na tržištu,a i ceo svet se svodi na jedno opšte laganje,a primera ima milion,tako da i ne moram da ih navodim kao primer.

Van mreže don

• Full Member

« Odgovor #13 poslato: 04 Avgust, 2013, 07:50:18 »
Koja je sad cena za dzak ?

poslao sam ti privatnu poruku da ne bi ispalo da nekog reklamiram

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #14 poslato: 04 Avgust, 2013, 09:17:18 »
Citat
ne,znam i ja da to nema veze sa našim željama,ali kad čovek bude malo realniji onda i uvidi da nijedna vrsta granula nije čisto meso kao na primer belo pileće

Ne radi se o tome. Vec da ovde nije imenovano poreklo mesa, sto znaci da to "meso" moze da bude svasta. Od takvih granula bezim kao djavo od krsta. Drugo je kad pise "dehidrirano meso zivine" "dehidrirana jagnjetina" i slicno.

I moj pas je odrastao na Pedigree-u i Chappi-ju ali tad nisam ni znala sta dajem. Sad kad znam, prosto to ne mogu da uradim.