Autor Tema: Gde držati štene?  (Pročitano 4651 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže The Q

• Newbie
  • *

Gde držati štene?
« poslato: 13 Oktobar, 2012, 04:29:43 »
Treba haski da mi stigne svakog dana. :D A živim u stanu.
U čemu da ga držim? Kažu da je kavez dobar ili čak neophodan, mada malo mi je glupo da ga držim "zarobljenog" a i nije tako mali pas da bi mu bilo opušteno i u najvećem kavezu [kojeg opet ne bih imao gde da smestim  :zb: ]. Ima već 4 meseca, možda kontroliše crevca dovoljno da mu odmah kupim opuštenu varijantu za izležavanje? Nemam pojma.
Ovako on izgleda [levo od njega je gospođa mama]:

Podpitanje - gde kupiti kavez/korpu/šta god u Beogradu, poželjno na Novom? Bio sam u Pet centru ali nisam zadovoljan ni ponudom ni cenom. Trebaće mi i ostale stvari ali ovo mi je najveća briga.
Hvala unapred. :)

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Gde držati štene?
« Odgovor #1 poslato: 13 Oktobar, 2012, 10:00:33 »
Većina ljudi kupi kavez da bi ostavljali psa unutra dok nisu kod kuće. Naravno da nije neophodan. Psu je svakako potreban neki kutak u stanu kog će smatrati svojim. Mi imamo neki plastičan ''krevet'' (danima su me svi zezali kako sam kupila kadu), u kom imamo sunđer sa više navlaka koje u krug peremo. Kupili smo u Pet centru koliko se sećam. Na NBG imaš  Starpet-ovu veću radnju, pa možeš da baciš pogled, mada je izbor svakako najveći u Pet centru. Starpet ti je preko puta carine (Narodnih heroja 30).
Pu pu, malac već veliki momak  sm love

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 13 Oktobar, 2012, 11:16:27 »
kavez je odlična stvar, ne samo zbog kontrolisanja njegovog kretanja već zbog činjenice da će pas taj kavez doživeti kao svoje mesto i tu će se osećati sigurno. to će ti rešiti mnoge probleme kasnije u životu. kupi ga obavezno. imaš na Internetu jako puno ponuda. Moj predlog je da kupiš onaj najveći i u vreme kada sam ga ja uzimala koštao je oko 80 e. sada su verovatno pale cene kao i za sve ostalo

e sad, što se tiče ostavljanja psa u kavezu. da, podržavam tu ideju, ali samo ako pas nije zatvoren u kavezu duže od nekoliko sati

svakodnevno ostavljati psa u kavezu po  devet ili deset sati, koliko neko provodi na poslu ili u školi, po meni je zlostavljanje psa. i kada je mali i kada je veliki.

kada su psi mali ne mogu da izdrže tako dugo da ne obave nuždu pa onda neko vreme provedu u sopstevnom urinu ili fekalijama

kada je pas odrastao i veliki, onda je osuđen da toliko vreme provede u skučenom prostoru da ne može da se okrene

verovatno se mnogi neće složiti sa mnom, šta da radim

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 13 Oktobar, 2012, 11:18:19 »
i btw, i mama i sin su prelepi
 sm love

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 13 Oktobar, 2012, 11:36:44 »
Ja sam uvek bila protiv kaveza,a sad mi je ok,ali pod uslovima koje je Cubi napisala,da to ne bude po ceo dan. Ako,recimo,ides negde na sat-dva,a neces da ti stene pravi haos.
Mi smo kupili krevetic u Pet centru,bolje da nismo,spavala je ukupno 15 puta u njemu  :D
Ovakav

Mozda ti je bolje da sacekas malo,da vidis kako se on ponasa,mozda zaista ne bude bilo potrebe ni za kavezom ni za krevetom. Na Novom imas taj veci pet sop kod Carine ,koji jeste jeftiniji od Pet centra i ove male.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 13 Oktobar, 2012, 11:39:39 »
kavez je zaista odlična stvar. ja sam Arijev na kraju sklopila i dala nekome jer je postao toliko posesivan prema kavezu da sam mislila da će Reu skratiti za glavu zato što pokušava da gviri u njegov kavez dok je on unutra.
i sad mi je žao što on nema svoje sigurno mesto jer ima katastrofalan strah od petardi, grmljavine i slilčnog.....100% sam sigurna da bi se osećao bolje da može da se sakrije u kavez kada počne da prašti napolju

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 15 Oktobar, 2012, 18:11:11 »
i ja sam uvek za kavez/transporter. ako ga nabavljas, preporucujem da uzmes neki koji ce ti stati u auto, kako bi ga koristio i prilikom putovanja.
navikavanje na kavez ide brzo i lako kad je pas mali...igras se sa njim, dajes mu hranu u njemu i on ubrzo shvati da mu je to super jazbina

Van mreže The Q

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 19 Oktobar, 2012, 21:26:22 »
Uzeo sam mu neku veliku plastičnu korpu, ok je skroz, mada nije baš lud za njom, više voli kod mene u krevetu. :) Ili bar pored.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 19 Oktobar, 2012, 21:28:04 »
Mislim da je to ono što i mi imamo, društvo me je danima prozivalo kako sam kupila kadu  :wall: Stavi mu nešto mekano unutra.

Van mreže The Q

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 19 Oktobar, 2012, 21:39:15 »
Stavio, nagužva pa legne na plastiku.  sm pop Neka ga samo nek je živ i zdrav. :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 19 Oktobar, 2012, 21:43:51 »
stigao je  :clapping:
ajde, otvaraj mu temu sa puno slikica  :fige:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 19 Oktobar, 2012, 21:52:42 »
da, da
 :clapping: