Autor Tema: Ishrana srednjeg do većeg psa, izbor i trošak  (Pročitano 43227 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Ishrana srednjeg do većeg psa, izbor i trošak
« Odgovor #15 poslato: 08 Oktobar, 2012, 14:56:16 »
ti bas imas uvid  :clapping:

ako na stranu stavimo troskove koji nisu ishrana, manje vise su isti za vece i manje pse.

sto se tice ishrane, veliku ulogu imaju izvori odakle nabavljamo meso, vrsta mesa koju nabavljamo kao i mogucnost skladistenja.
ako kupujes u mesari na malo, veca je cena nego kad odes u klaonicu pa kupis puno i sve to stavis u veliki zamrzivac. uz to, u mesari na malo i ne mozes naci ogroman izbor pa si i prisiljen da kupis skuplje komade.

posto nemam gde da skladistim, ja kupujem na malo (2-3 kg mesa), a posto mi je pas izbirljiv, onda moram da kupujem i skuplje meso, npr. rebra uvek uzimamo ili grudi, a to nije jeftino. ima tu vise nacina za ustedu i organizaciju, ali treba se organizovati

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #16 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:01:50 »
Kod nas je slična situacija, osim što Lara nije nešto izbirljiva. Maksimalno mogu da se snabdem za dve nedelje, toliko prostora imam u jednoj komori u zamrzivaču koju mogu da izdvojim za njenu hranu. Pop me spasao kada je dolazio za Bg jer mi je doneo konjske iznutrice mnogo jeftinije nego što ovde mogu da nađem, ali to nije svaki vikend.

Što se tiče razlike cena u ishrani dehidratom i sirovim, nema neke razlike ako pogledamo troškove. Dok je bila na dehidratima jela je RC, Brit Care, N&D, Hills i Eukanubu.

Još jedna od stvari koje nema u troškovniku je i snimak kukova i laktova koji je bio 100evra. Čoveče, kada pogledam koliko sam para potrošila na ovog psa... Mogao je jedan dobar laptop za igrice da se uzme!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:04:42 »
pa da...kad imas veliki zamrzivac, onda kad god vidis nesto povoljno kupis i ustvari pravis zalihu povoljnog mesa...a ovo kad odes u mesaru pa mozes da biras izmedju jetre, rebara i bifteka, nije bas najsretnije resenje i tesko da mozes da ustedis

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:11:56 »
AA je stvarno u pravu, veliku  ulogu igra izvor. Ja za Ikca i Ines mesečno potrošim eventualno 5 ili 6 hiljada. S tim što mi idemo retko kod veterinara, jer nemamo potrebe. Ja moram da priznam da ja dobijam većinu mesa od dede i on me uvek povezuje sa nekim lovcima i prijateljima i svakakvim ljudima sa sela, pa često dobijam cele životinje. Pre nekoliko godina kupila polovan, ogroman zamrzivač i tamo trpam sve i stvarno mi se desi nekad da imam previše i onda moram da stavljam u "regularan" zamrzivač koji mi je jako mali.

Dok sam bila u inostranstvu, redovno sam davala oglase i redovno su mi se javljali lovci, tako da tamo gotovo nikakve pare nisam trošila na hranu,  osim za neke dodatke poput ulja, aloje i ostatka.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #19 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:15:00 »
Jao Atina... Blago tebi! Mi smo u stanu, za taj veliki dodatni zamrzivač nema mesta  sm placko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:16:55 »
a podrum? ja nemam mesta ni u njemu  :itwasntme:

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #21 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:21:39 »
Nemam podrum, imam garažu, ali nema struje do tog dela (morala bih da se prikačim na zajedničku struju zgrade, vidiš   :th: ionako ja plaćam deo za pumpu u zgradi...)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:23:30 »
e kad se prikljucis ocekujem nesto buraga za ideju  sm rile

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:30:09 »
I ja sam u stanu.  sm smesko1 Ja ga držim na maloj terasi, jeste da tu terasu sad više ne mogu da koristim, ali nisam je ni ranije ni za šta pametno koristila, tu sam držala bicikle.  sm smesko1

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #24 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:36:42 »
Nemam terasu  :wall:

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:42:39 »
Hm.  :th:

A jel imaš neki ugao u stanu koji možeš da iskoristiš? Moja kuma ima prilično mali stan, ali smo na kraju kupili dva manja zamrzivača i stavili jedan na drugi u uglu kuhinje gde joj je stajala ranije neka polica na kojoj je bilo nekakvo cveće.  sm kolutko

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #26 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:45:11 »
E pa to je problem, jedino može da stoji u sobi u kojoj je ona, ali to takođe može biti problem (kada bi videla moj prozor koji je pojela skapirala bi o čemu pričam)!

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:51:34 »
PIH!  :th:

Ništa, onda ćemo morati još malo da mozgamo. Možeš eventualno da ga mažeš onim gorkim uljem što se koristi da psi ne grizu nameštaj, ali opet. Ma, smislićemo nešto, upaliće nam se lampica kad tad.  sm zelenko

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 08 Oktobar, 2012, 15:59:48 »
kada bi ja za moje beležila kao Larontije do sada bi ih prodala cirkusu. štetočine alave
 :D

kada vikendom odem u nabavku na njihovu hranu potrošim između 2 i 3 hiljade, a nikada ne traje do sledeće nedelje. već u letvrtak je poslednje potrošeno. takođe, ne smem ni da se setim koliko me je vet koštao u prvih 6 meseci
ali šta ću kada ih volem

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 08 Oktobar, 2012, 16:01:51 »
koliko košta mali zamrzivač? ja imam terasu koju ni za šta ne koristim....na nju obično izbacim Reu kada im kupim velike kosti da glođu