Autor Tema: Učenje psa osnovnim komandama  (Pročitano 25656 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

Odg: Poziv- RAZUMEVANJE PSECEG PONASANJA
« Odgovor #30 poslato: 03 Oktobar, 2012, 10:28:06 »

Moj pas je sve komande naučio uz hranu. kada bi video činiju samo što nije dubio na glavi
 sm smesko1

kod nekih pasa to funkcioniše tako što im ljudi daju poslatice visoko iznad glave tako da pas pokušavajući da uzme praktično mora da sedne. nisam sigurna da li znam da ti objasnim.
ja sam psa naučila tako što sam mu rukom "pomagala" da sedne dok bi izgovarala komandu a onda bi ga nagradila.
skapirao je posle par puta

"daj šapu" je bilo još lakše. dok sedi ti mu kažeš "daj šapu" i u isto vreme pružiš ruku prema njemu. probaj da mu dodatkneš nogu dok to izgovaraš a onda okreneš dlan na gore.
joj, baš sam se zapetljala sa obim objašnjavanjem. ma sve to ide lako

Aha...ok,ajd probacu,mada radio sam i radim jos,valjda cu dobiti pozitivnre rezultate kasnije;)
Hvala ti lepo

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 03 Oktobar, 2012, 11:45:23 »
kobi, a sta bi ti njega ucio? koliko je pas star? je li ga drzis kao kucnog ljubimca, u kuci, kao cuvara...kako provodite vreme zajedno?
tema koju je Sparki postavio ima puno toga objasnjenog, korak po korak, a ako ti nesto nije jasno-slobodno pitaj  sm prst gore
tesko je sa sigurnoscu reci cega je pas mesanac...ima tu razne krvi, ali to i nije bitno... pasmine imaju svoje karakteristike ali svaki pas je prica za sebe, tako da u svemu sto radis sa njim trebas posmatrati bas njega, njegovo ponasanje, narav, sta voli, cemu se raduje, sta izbegava, pa prema tome ga i uciti i usmeravati

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #32 poslato: 03 Oktobar, 2012, 12:32:02 »
kobi, a sta bi ti njega ucio? koliko je pas star? je li ga drzis kao kucnog ljubimca, u kuci, kao cuvara...kako provodite vreme zajedno?
tema koju je Sparki postavio ima puno toga objasnjenog, korak po korak, a ako ti nesto nije jasno-slobodno pitaj  sm prst gore
tesko je sa sigurnoscu reci cega je pas mesanac...ima tu razne krvi, ali to i nije bitno... pasmine imaju svoje karakteristike ali svaki pas je prica za sebe, tako da u svemu sto radis sa njim trebas posmatrati bas njega, njegovo ponasanje, narav, sta voli, cemu se raduje, sta izbegava, pa prema tome ga i uciti i usmeravati

Pa ne znam tacno ni sam,pokupio sam ga iz kraju tj.prisvojio,rekli su mi da ima oko godinu i par meseci,a sto se tice marke:)Kad sam pitao ljude rekli su mi mesanac-sto u stvari jeste,medjutim nailazio sam na netu da je labrador mesanac a negde kao labrador retriver.Po ceo dan ga setam,ustvari po ceo dan smo zajedno.Pa hteo bih neki fazon daj sapu,lezi i to.Drzim ga u stanu i malo mi je cudno da kad neko zvoni ili kad vidi nekog nepoznatog da se mota u dvoristu...ne laje uopste.Voleo bi da da ucinim malo agresivnijim i kad mu pridjes da mi uzmes kosku ili nesto sto jede,mozes laganica,uopste ne rezi...ne buni se.To mi malo smeta kod njega

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 03 Oktobar, 2012, 12:35:20 »
To ti smeta?  sm eek

Ali on meni zvuči kao idealan, izbalansiran pas.  :zb:

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #34 poslato: 03 Oktobar, 2012, 12:44:56 »
kobi, očito je da tvoj pas NEMA urođenu agresiju na ljude niti izražen teritorijalni nagon - i NE pokušavaj od njega učiniti nešto što on nije

ako sliči na labradora/retrivera, onda nije uopće čudno što je takav, te pasmine NISU ni stvarane da budu čuvari i NE bi smjele biti agresivne

ako kreneš tim putem, upropastit ćeš psa...

budi sretan da je tako staložen - to je puno, puno praktičnije  sm wink

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #35 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:20:12 »
To ti smeta?  sm eek

Ali on meni zvuči kao idealan, izbalansiran pas.  :zb:
Xexe:)Pa cudno mi,ne brani teritoriju,ne laje...mutav pas:)A ovako inace dobrica je velika...to verovatno na gazdu,krade mi obobine..prepisuje:) :)

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:23:47 »
kobi, očito je da tvoj pas NEMA urođenu agresiju na ljude niti izražen teritorijalni nagon - i NE pokušavaj od njega učiniti nešto što on nije

ako sliči na labradora/retrivera, onda nije uopće čudno što je takav, te pasmine NISU ni stvarane da budu čuvari i NE bi smjele biti agresivne

ako kreneš tim putem, upropastit ćeš psa...

budi sretan da je tako staložen - to je puno, puno praktičnije  sm wink
Ok,mislio sam da pokusam da ga malo promenim
Dobro,inace zadovoljan sam njime-dobar je,malko me to nervira sto je maza-daje svakome da ga mazi i ne brani terit.Ok nisam znao.Vazi necu ti vise raditi.Ok hvala Vam

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:23:58 »
Ma nije on mutav.  sm smesko1 Takva mu je narav, energija. Mnogo je bolje imati takvog psa. Možda ga je i neko izbacio na ulicu, a on tako naučen da se ponaša. Nemoj da ga menjaš, super će vam biti ovako.  sm prst gore

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:24:07 »
Mutav pas  :blink: sm prst dole
Slažem se Atinom i Anom.Retriveri obično dozvoljavaju da im se dira hrana, vole ljude i ne znam zašto bi neko pokušavao to da izmeni.Ako hoćeš da se ljudi plaše tvog psa, samo stavi na kapiju upozorenje: opasan pas i eto. :rofl: Šalim se malo, ali stvarno ne bi trebalo ništa da menjaš.Svako bi poželeo takvog psa.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #39 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:28:28 »
Mutav pas  :blink: sm prst dole
Slažem se Atinom i Anom.Retriveri obično dozvoljavaju da im se dira hrana, vole ljude i ne znam zašto bi neko pokušavao to da izmeni.Ako hoćeš da se ljudi plaše tvog psa, samo stavi na kapiju upozorenje: opasan pas i eto. :rofl: Šalim se malo, ali stvarno ne bi trebalo ništa da menjaš.Svako bi poželeo takvog psa.
Axaxaxax:)I to sto kazes;)Ok,necu da menjati,znaci on je takav i to je to,ebiga...dobro,sve u svemu fala vi;)

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #40 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:29:55 »
Ma nije on mutav.  sm smesko1 Takva mu je narav, energija. Mnogo je bolje imati takvog psa. Možda ga je i neko izbacio na ulicu, a on tako naučen da se ponaša. Nemoj da ga menjaš, super će vam biti ovako.  sm prst gore
:) )Pa da,tako je,jeste pricali su mi da je bio izbacen:(((Ok fala lapo

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #41 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:31:24 »
A tebi treba je baš potreban čuvar ili samo hoćeš da on bude malo opasniji?

sm cepko

sm smesko1

Moram da nabavim tako nešto, pošto još nismo kupili  :rofl: :rofl:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #42 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:33:13 »
sm sta piseA tebi treba je baš potreban čuvar ili samo hoćeš da on bude malo opasniji?
http://opusteno.rs/slike/2011/11/smesne-slike-13116/cuvaj-se-psa.jpg
 sm cepko
http://www.pet-centar.hr/BinaryLibrary/fdea60de-c739-4dee-b03e-054e1dffcd20/Resized_6d3652fc-7f03-4e4e-9f3f-c83751add891/600_600.jpg
 sm smesko1

Moram da nabavim tako nešto, pošto još nismo kupili  :rofl: :rofl:

Axaxaxaxxaa to,to...ova prva je genijalna.Takav je moj:))))

Van mreže kobi87

• Newbie
  • *

« Odgovor #43 poslato: 03 Oktobar, 2012, 13:37:55 »
Ne boj te se,pas ne ujeda...samo pusta krv;)

Van mreže iboki

• Newbie
  • *

« Odgovor #44 poslato: 08 Oktobar, 2012, 01:37:51 »
Kako da nucim bigla od 10 meseci da dodje na komandu kada ga pozovem ,a ne da ide od mene i da njuska praveci se da ne cuje? :worth: On zna komandu ,,dodji,, ali u 90% ne dolazi na poziv.