Autor Tema: Demodeks/Demodikoza  (Pročitano 31967 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

Odg: Demodeks/Demodikoza
« Odgovor #45 poslato: 09 Jul, 2013, 00:27:52 »
Jo evo citam ovu temu o ovoj bolesti i prepado se malo da se ne desi i mom psu ne daj boze, kako to ide kako oboli i kako znati dal ima pas dobar imunitet? mozel se desit psu to od 11 mj i kako se prepoznaje imal neko sredstvo da se zastiti od toga i ovo malo sto pise da se to prenosi sa kuje na stence ne kontam to bas ?  :zb:
Extreme Temperament!

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #46 poslato: 09 Jul, 2013, 20:29:08 »
da bi pas bio zdrav i imao dobar imunitet mora da se dobro hrani, da ima adekvatnu fizičku aktivnost i da živi u dobrim higijenskim uslovima. ali svaki pas može da oboli.
negde sam čitala da čak može da bude i do genetike, ali sad nisam sigurna. morala bih opet da nađem te tekstove, davno je bilo

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #47 poslato: 09 Jul, 2013, 21:17:10 »
Kako je prepoznati ako se pojavi jel jako opasna,brine me to  :D
Extreme Temperament!

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #48 poslato: 09 Jul, 2013, 21:23:30 »
Nemoj da se brineš i razmišljaš u tome unapred... Postoji još hiljadu drugih bolesti, šta bi sad, za svaku da pitaš kako da je prepoznaš i šta ako...?? Nema razloga da te opterećuju takve misli, opusti se i uživaj sa svojim divnim psom...ima na forumu gomila zanimljivih i korisnih tema, kud si se najpre uhvatio za demodeks?!

Pročitaj npr. nešto o radu sa psima (mislim na svakodnevne zanimljive vežbice, ne "odbranu/napad"), razumevanju psećeg ponašanja, ishrani...pripremi joj neki zdrav i ukusan obrok... Biće ti i više nego zahvalna...
:kuca:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #49 poslato: 09 Jul, 2013, 22:09:24 »
negde sam čitala da čak može da bude i do genetike, ali sad nisam sigurna. morala bih opet da nađem te tekstove, davno je bilo
Uglavnom je do genetike i preporuka je da se psi koji su imali generalizovani demodex ne razmnozavaju. Savesni odgajivaci/vlasnici svakako to nikad ne cine.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #50 poslato: 09 Jul, 2013, 22:12:45 »
znam da kod većine pasa koji dobiju demodex u prvoj godini života samo protutnji. kao što je bilo kod Arija. i da je to bila posledica trenutnog pada imuniteta. nije se širilo i nikad se nie vratilo. hvala bogu

Van mreže tajcibgd

• Newbie
  • *

« Odgovor #51 poslato: 10 Decembar, 2013, 19:58:32 »
Mojoj slatkoj maloj dobermanki je u 4.mesecu života, dijagnosikovan demodex, vodila sam je na vet.fax čim sam primetila da joj se na butini proredila dlaka. Izgledalo je kao da su je napali moljci recimo... Dali su nam onu tečnost što ima miris benzina da je natapam u tome 2x nedeljno i da pije vitamine vetomune. Do sada smo se 3x natapale ali ja ne vidim nikakav napredak, čak sad se vidi na više mesta. Ono što mene interesuje, čitala sam dosta tema pa negde videh da se psu može dodati i riblje ulje( ajkus...), kako se doziraju kod mladih pasa? :wonder:
Niko nije po svetu kapu skrojio. ;)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #52 poslato: 10 Decembar, 2013, 20:10:34 »
nama su preporučivali viakutan tablete
ali nam je najbolje došao anima strath
na prirodnoj je bazi a radi na jačanju imuniteta

Van mreže tajcibgd

• Newbie
  • *

« Odgovor #53 poslato: 10 Decembar, 2013, 21:44:18 »
Hvala na odgovoru, čitala sam da je to kod vas brzo prošlo i bilo samo na jednom mestu. Kod naše Here je na više mesta proređena dlaka i to je ono što me najviše brine. Gde ste nabavljali te vitamine i da li mogu nešto od prirodnih stvari....? Taj pusti E vitamin je glavni činilac koliko vidim u ovim stvarima?

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #54 poslato: 10 Decembar, 2013, 23:11:39 »
Muki je takodje dobila terapiju kupanjem u amitrazu ili kako se vec zove, oseca se bas na benzin, i preporuka je anima strath.
A vet nam je posebno skrenuo paznju da se ne uplasimo ako se nakon prvog kupanja pojavi demodikoza na jos nekom mestu, jer je to verovatno posledica procesa koji se desavao proteklih dana, odnosno, kupanje ne utice negativno i ne povecava demodikozu, ta dlaka je vec bila spremna da otpadne.

Van mreže tajcibgd

• Newbie
  • *

« Odgovor #55 poslato: 11 Decembar, 2013, 08:22:28 »
Hvala puno na odgovoru i još jedno pitanje pa neću više ... Da li može taj anima strath da se daje uz ove vitamine koje joj je dr. preporučio? hvala unapred sm love

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #56 poslato: 11 Decembar, 2013, 10:25:26 »
baš zbog vitamina E su mi i p'reporučili Viakutan tablete
a što se tiče mixa svih vitamina, ipak bi trebalo da se konsultuješ sa vetom
mom psu su tada dali injekciju vitoligama od koje se ušokirao, tako da na to ne pristajte ni pod razno

Van mreže tajcibgd

• Newbie
  • *

« Odgovor #57 poslato: 11 Decembar, 2013, 15:43:46 »
Kako? Pozlilo mu je? to je vitaminska inekcija?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #58 poslato: 11 Decembar, 2013, 15:47:58 »
vitoligam izbegavati u širokom luku

izgleda da je upao u neku vrtstu anafilaktičkog šoka: počeo je da tetura, pao, vilica mu se blokirala, pena pošla na usta, desne potpuno posivele.....
nikome ne bih poželela da vidi taj prizor, posebno kada je štene u pitanju

i zato, ako vam neko ponudi lepo se zahvalite i kažite ne. postoje mnogo prirodnije i zdravije strvari koje će ojačati imunitet vašeg psa

Van mreže tajcibgd

• Newbie
  • *

« Odgovor #59 poslato: 11 Decembar, 2013, 18:04:41 »
Hvala na savetu. Baš ste zlatni.. sm kiss