Autor Tema: Demodeks/Demodikoza  (Pročitano 26663 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Demodeks/Demodikoza
« Odgovor #15 poslato: 03 Oktobar, 2012, 17:33:02 »
Advocate je dobar ne samo za ove stvari, odnosno probleme, već i za srčanog crva

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #16 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:12:21 »
Leo je, kada je stigao kod mene, oko ociju i usana imao male prorede dlake. Vet mi je rekao da je mozda demodikoza i stavio mu advocat spot on. Posle 10tak dana, dlaka mu se nekako pojacala i postala gusca. Posle nekog vremena ti proredi su mu se vratili. Kao da mu tu malo redje raste dlaka, ali bas malo. Opet probali Advocat i nista... Posle sam ga vodio kod nekog veta na Tosinom bunaru u BGDu, po preporuci jednog prijatelja koji radi na vet. fak. , i on mi rece da nema potrebe da mu radi taj test, jer to nije nista ozbiljno. Samo vitamini vitamini i vitamini. Tamo smo kupili Anima Strath sirup i Viacutan Plus pilule. On to pije svaki dan, ali ne vidim nikakvo poboljsanje. Barem sto se dlake oko ociju, sve ostalo je perfektno :) Takodje dobija i AD kapi, jede raznovrsnu hranu... ne znam, mozda je tako kada su mali? Slikacu ga sto pre, pa cu vam poslati slike da vidite na sta mislim.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 20 Novembar, 2012, 20:21:23 »
Evo ja cu ti reci, takav je pas :) verovatno kao i moja Kali ima svetlu kozu i redju, svilenkastiju dlaku generalno. Evo ti kako to kod nje izgleda.

Shto je starija, tamnija je, i nekad se stvarno ne primecuje, ali uvek ce biti coske  sm zelenko

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #18 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:31:23 »
DA da, tako je i kod Lea! Znaci to je jednostavno tako kako je  :dens:
Cuti, uplasio sam se da nije d.d.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:36:00 »
Ne ne... samo josh jedan coske u ekipi  :itwasntme:

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #20 poslato: 20 Novembar, 2012, 21:41:25 »
Nije to tako strasno :) Leo coske hehehe  sm lol

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 20 Novembar, 2012, 23:18:28 »
evo još nekih slika

Ovo na slici kao da je moj Vasa  sm smesko1

Jadničak i on je tako slično izgledao. Prvo je počelo oko očiju, pa onda njuškica, na laktovima je rane napravio od češanja, a ušice su mu bile kao zemlja u vreme suše.....  :lipssealed:

Na kraju mu se dlaka skoro svuda proredila. Repić je bio skoro bez dlake. Kao neki štapić.... Kupali smo se svaki 2 dan raznim preparatima, primali ivermektin, kljukali se raznim vitaminima i jeli kvalitetnu hranu.... Polako je krenulo na bolje.... Evo kako je sve to izgledalo.....

- Mart:

Zavijali smo šapice....

- April...

Kupali smo se....

On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 20 Novembar, 2012, 23:22:20 »
 - Maj

I dalje proređena dlaka, ali polako raste....

Sve je bolje i bolje

I KONAČNO  :D

- Jun

On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 20 Novembar, 2012, 23:45:44 »
Baš ste se namučili   :lipssealed: Demodeks je poznat po tome da hoće sa padom imuniteta i da se vrati, nadam se da kod vas to nije bio slučaj.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 21 Novembar, 2012, 00:27:29 »
Ko zna šta je sve preživeo dok je živeo na ulici  :lipssealed:
Da kucnem u drvo, nije mu se vraćao  :worth:
Od kada je kod mene redovno i kvalitetno jede (svaki drugi mesec  sm smesko1), dajem mu vitamine s vremena na vreme, ima društvo, svi ga vole, paze i maze  :D
Vodimo računa da se ne razboli, tj da ne dođemo u situaciju da mu padne imunitet pa da mu se demodex vrati. Kada je imao 1,2 kg bilo je lako kupati ga svaki drugi dan. Kupali smo se u lavabou  sm love. Ne znam kako bi sada  :sweating:

Van mreže nika

• Newbie
  • *

« Odgovor #25 poslato: 28 Novembar, 2012, 23:15:40 »
Cao svima, dobili smo zenku staforda pre malo vise od dva meseca. U pocetku hranili smo je granulama pa smo pre mesec ipo dana presli na RAW ishranu. Cetiri puta nedeljno joj dajemo junece meso(srce ili jezik) pomesano sa pirincem i povrcem(sargarepa i zelenis uglavnom), dva puta nedeljno jede ribu, a jednom piletinu. Od kostiju svakodnevno dajemo pilece vratove, davali smo ledja ali smo prestali zato sto ih tesko zvace verovatno  zbog menjanja zuba. Od suplemenata danima kada ne jede ribu dajemo riblje ulje. Nase pitanje je sledece: pas je oboleo od Demodikoze   :wall: pa nas zanima sta treba da ubacimo u ishranu da bi sto pre ozdravila? I da li je ovo sto smo do sada radili ok? :nod:
Terapija nam je kupanje rastvorom amitraza jednom nedeljno.
Svaki odgovor je dobrodosao, hvala  :D

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 28 Novembar, 2012, 23:21:18 »
kod mladih pasa se desava. dobra hrana+anima strath čine čuda

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 29 Novembar, 2012, 00:20:39 »
Neki kompleks vitamina.... B vitamin - OBAVEZNO ! Ja sam Vasi davala svaki dan po 1 tableticu beviplex-a. I naravno, kao što je Cubi već rekla - jača hrana.
Ako se setim još nečega, javljam..... Nadam se samo da se nećete mučiti koliko i mi  :fige:

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #28 poslato: 29 Novembar, 2012, 00:25:18 »
Iskreno da kazem, nama ne pomaze bas puno... Hranimo se uglavnom raw hranom, pijemo anima strath, viacutin plus, ad kapi, ali je dlaka i dalje retka oko ociju... Ima vise od mesec dana kako smo presli na taj "rezim", ali ne vidim neki rezultat. U principu sve je isto. Cak mi se cini da je Leo malo usporio sa rastom(prekjuce smo napunili 6 meseci :) ).
A mozda je on jednostavno takav. Vazno da je moj(i ja njegov  sm smesko1 ) i da se obostrano obozavamo  sm love  :)

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #29 poslato: 29 Novembar, 2012, 02:53:17 »
Felipe, terpaija moze da potraje i nekoliko meseci.

Shto se tiche rasta, to je normalno u tom periodu  :nod: Kali je pochela da usporava sa tachno 5 meseci. Ako se ja dobro secam Bojanove priche i Bad (Leov tata) je sa nekih 5 meseci maltne stao sa rastom u visinu... nemoj da te to chudi i brine :)