Autor Tema: "Dreseri" pasa koji nude svoje usluge na svakom koraku  (Pročitano 22183 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Iris

• Full Member

Odg: "Dreseri" pasa koji nude svoje usluge na svakom koraku
« Odgovor #30 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:04:34 »
Malo je kod nas iskrivljena slika o psima i šta oni treba da uče i rade.

Apsolutno, zato svi i imamo posao van Srbije u ovoj struci.  :nod:

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #31 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:10:39 »
Iris, poenta je da i kod nas u Srbiji zaživi normalan način ophođenja prema psima (ne samo prema psima i prema ljudima bi bilo dobro)! Žao mi je što ste svi koji valjate pobegli odavde  :(

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:16:42 »
ima i ovde ljudi koji znaju da rade sa psima, ne treba preterivati
samo vlasnici pasa treba dobro da se raspitaju i iščitaju gomilu stvari pre nego što donesu odluku.posebno ako su laici i prvi put se susreću sa svime ovim

Van mreže Iris

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:38:31 »
Nisam mislila da ne postoje ljudi koji ne znaju da rade sa psima.

Kada sam ja počinjala, kritikovali su moj način rada, jer nisam bila "stara škola" i niije mi bilo druge mogućnosti. Nisam imala klijente. Nisam imala mogućnosti da zaradim ni za hleb. Pre par godina kada sam upoznala Atinu i ona mi je poručila da se stanje nije mnogo promenilo i da je to razlog zašto i ona sad traži posao u inostranstvu.

Nemojte me  pogrešno razumeti, ja znam da postoje ljudi koji  znaju kako sa psima, samo što, kao što larontije reče, slika o psima i njihovoj nameni i tehnike su malo iskrivljene i eto, u mom konkretnom slučaju morala sam da se preselim.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #34 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:48:32 »
kao i sve ostalo u zemlji Srbiji, ni ta oblast nije uređena. ali mi se čini da ima sve više tzv škola koje primenju pozitivnu metodu. valjda su neki shvatili da moraju da se prilagode. ljudi sve više koriste internet pa više ne može da im se prodaje svašta.
mada ljudi i tu preteruju. skoro me je poznanik pitao da mu preporučim dresera, ja mu dam kontakt ljudi kod kojih sam ja bila.a on me pita kako rade sa psima. ja mu objasnim šta se radi, da ide po sistemu nagrade a ne kazne a on dodaje "i nema ono povlačenje davilicom"..
ja se tu zbunim pa kažem "nema cimanja i maltretiranja psa ali moraš da ga koriguješ dok radiš...."....tu se konverzacija naglo prekinula, mislim da je bio nezadovoljan odgovorom.
još nisam upoznala psa koji je sve naučio iz prve i da nisi morao da ga koriguješ. i nije mi jasno zašto se to smatra maltretiranjem psa. ne pričamo o bodljikavoj ogrlici koja se zove "radna" i davljenju psa. onaj ko davi psa dok radi zapravo i ne zna da koristi klasičnu davilicu
 :zb:

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #35 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:50:53 »
A šta je po tvom mišljenju korekcija (tj. kako je tebe tvoj instruktor učio da koriguješ psa)?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 01 Oktobar, 2012, 10:59:50 »
pričamo u učenju psa da hoda bez cimanja i povlačenja. ja sam imala sreću da Ari sam uspori ili stane ako se davilica stegne. Bez obzira da li sam ja to uradila ili on ako je naglo krenuo napred. Tako da nisam morala preterano da se bavim time. Osim par puta kada je bio toliko tvrdoglav na treningu ili ako se u parku razgoropadi odjednom i hoće da se baci na psa. Kratko i brzo povlačenje povodnika, ukoliko je ogrlica tamo gde treba, i komanda sedi bi završavali svaki problem
osim ako pas ne skače po njemu, tad već moram da se ponašam kao manijak koji ga podiže do te mere da pas ne može da mu uleti usta

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #37 poslato: 01 Oktobar, 2012, 11:59:51 »
Citat
Kako bi rekla moja instruktorka agilitija, imaš dresere (koji rade to što je na videima) i ljude koji vrše obuku pasa (bez prisele, kroz pozitivnu motivaciju). Bilo bi dobro kada bi i mogli pohvaliti te ljude koji rade obuke (čisto da ljudi znaju i za dobre stvari)

da. mislim da vise niko ko se naprednije bavi obukom pasa sebe ne naziva dreserom. tremin dreser je ostao iz te stare skole, a potekao je od dresera u vojsci i policiji

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 01 Oktobar, 2012, 19:15:57 »
Evo
http://www.pasmojprijatelj.com/sr/pitajte-dresera
Kao što vidiš, objasni on kako i šta(ne uvek dobro...), ali mnogima je rekao da su kasno počeli sa dresurom, da je teško sad nešto uraditi...Ivan Megrl

Kaća, link vodi ka sajtu koji je u vlasništvu jednog od najpoznatijih preprodavaca i švercera pasa u Srbiji  :gri: , čuvenom gospodinu Jovici. Forumi su puni ljudi koje je on prevario, tako da sadržaj ove stranice ne treba uzimati za ozbiljno.

sm eek sm eek sm eek Nisam znala da je vlasnik švercer!!Strašno, ma nisam ništa ni uzimala za ozbiljno..E dobro je sad da znaju i ostali.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #39 poslato: 03 Oktobar, 2012, 14:52:54 »
Postovi korisnika kobi87 i odgovori na njih su prebaceni u temu Kako psa naučiti osnovne zapovijedi

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 03 Oktobar, 2012, 14:59:08 »
Snimke ne moram ni da komentarishem, vec je sve recheno, ali cu se osvrnuti na bodljikavu poshto je ja koristim za Kali.

Do 6-7 meseci je imala obichnu platnenu ogrlicu, shetnja od tachke A do tachke B je bila nocna mora i za nju i za mene. Pas koji obozava predmet i hranu nije reagovao ni nashta, pljuvala hranu, okretala glavu od igrachke... vec je samo pokushavala da grabi napred. Isprobavali smo sve metode koje su nam tada pale na pamet i moje zakucavanje u mestu dok se ne smiri (shto na minusu nije bilo ni malo interesantno jer ona ne odustaje) i vracanje kuci, menjanje mesta za shetnju / igru... uglavnom, imala sam psa/shtene koje se bukvalno davilo i padalo od kashljanja jer je bilo zaslepljeno ciljem odnosno nekom livadom na kojoj ce slobodno trchkarati.

Sa 7 meseci upisujemo kurs u Singidunumu, prva 2 chasa idemo u krug i cimamo psa metalnom obicnom davilicom... nije mi sama davilica problem ali mi je problem shto prvi chasovi nisu bili sa hranom vec odmah davilica... Posle 4 chasa smo odustali od shkolice i nastavili da radimo sami. Rad sa njom je milina i zaista je energichna i srecna kada radi, ali odlazak na bilo koje mesto ostaje pakao...

10 meseci, Kali se josh gushi u shetnji. Samo da napomenem nama je povratak iz shetnje milina, samo odlazak ka bilo chemu nam je problematichan. Imali smo par privatnih chasova gde je Kali dobila bodlje. Bodlje sam prvo isprobala na sebi pa tek onda stavila njoj. Odmah je reagovala na njih i istog dana prestala da kashlje i krklja u shetnji. Meni bodlje nisu sredstvo obuke mog psa vec samo nachin da je normalno odvedem od tachke A do tachke B. Deshava se ponekad da se zaboravi i zategne povodac kad je na bodljama i ne reaguje na to shto su joj zarivene u krzno jer ona ima svoj "cilj"  sm kolutko ali kratak i brz trzaj je vraca u normalu. Ona do bilo koje livade hoda kao pacov jer zna da ne bi smela da me vuche ali to je jache od nje pa se onda samokoriguje shto jako ruzno izgleda, ali meni je bolje i to nego da pada od kashlja i davljenja na obichnoj platnenoj. U povratku iz shetnje hoda sasvim normalno, podignute glave i zainteresovana je hranu/igrachku/okolinu.

Trazila sam i primnjivala savete od raznih ljudi (a ima ih i sa ovog foruma), mogla sam da je ne izvodim na livadu, da se ne igram sa njom ni na jednoj zelenoj povrshini (a zna svaku u radijusu od 5km) i da se igramo iskljuchivo sa lopticom na kanapu koja je kod mene u ruci, da je iskljuchivo izvodim u duge shetnje... ali nisam, ovako smo se nekako smotano sporazumele  sm redface

Nemojte odmah skakti sa kometarima kako se uzasavate bodlji kako su ti ljudi mrzitelji zivotinja i slichno... ja Kali obozavam sa svim njenim vrlinama i manama. Psi nam nisu isti i to na shta ce nechiji pas reagovati drugi mozda nece, nechi psi su jako energichni nechiji spori, neki psi su ekstremno fokusirani na vodicha drugi ne... I nemamo svi mogucnost da psa vodimo svakog dana u shumu (nekima je to dovoljno, Kalini ne), na poligon, na obuku sa idealnim dreserima koji savrsheno poznaju psihologiju pasa, itd...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #41 poslato: 03 Oktobar, 2012, 15:15:08 »
ja se ne uzasavam bodlji jer one, iako izgledaju opako,  manje mogu da povrede psa i nanesu mu bol nego obicna davilica. one se stezu oko vrata u vidu kragne, imaju stoper pa i ne mozes udaviti psa uz pomoc njih i zahvataju siri predeo vrata nego davilica, i samim time ih pas vise primecuje. ne radi boli, nego radi obima koji zahvataju, a zahvataju jednaku povrsinu svuda.
ako se koriste, onda treba da se koriste za odredjeni problem i odredjenu svrhu, i samo tada. e sad, sigurna sam da bi pravi poznavaoc rada sa psima koji moze da prilagodi metodu kalici postigao da, ukoliko se koriste, te bodlje budu upravo sredstvo za ucenje i da joj vise ne bi trebale nakon uspesnog rada.
problem i sa bodljama, i davilicom je kada se koriste stalno, i stalno se rade korekcije koje nemaju efekta jer kad korekcije imaju efekta, ne rade se stalno. pas onda ogugla na to i postane mu normalno i cimanje, i gusenje, i tek onda ne moze da se nauci nesto sto trazimo od njega.

opet, sve se svodi na otklanjanje uzroka a ne posledice, i radi toga treneri u novije vreme prelaze na potpuno druge metode koje se bave uzrocima nezeljenog ponasanja a ne samo uklanjanjem rezultata jer uzrok otklanja i rezultat, tj nezeljeno ponasanje. pri uklanjanju uzroka radi se na psihologiji pasa a ne na fizickim korekcijama, pa se stoga i ne koriste pomagala koja manje ili vise mogu da nanesu fizicku bol

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #42 poslato: 03 Oktobar, 2012, 15:35:26 »
Naravno, bodlje su samo i iskljuchivo za taj nash problem.

I u predjashnjem postu sam pomenula i opet cu, one nam nisu sredstvo obuke! i ne koristimo je stalno i u svakoj shetnji. Uglavno je koristim kad idemo do neke njoj poznate i voljene lokacije ili kada ide vishe pasa/ljudi jer se njeno ludilo povecava brojem uchesnika  sm smesko1 u povratku iz shetnje joj chesto stavljam obichnu platnenu koju nosim u dzepu  sm smesko1

I da dodam, Kali mi je chetvrti pas i jedina je sa ovakvim specifichnim problemom  sm smesko1

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 01 Novembar, 2012, 10:55:46 »

Ovo je valjda reklama  :lipssealed:

Najgore što ima ljudi koji misle da su ovi psi super ''urađeni''  :wall:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #44 poslato: 01 Novembar, 2012, 11:05:59 »
u prvom postu je taj video  :zid2: