Autor Tema: "Dreseri" pasa koji nude svoje usluge na svakom koraku  (Pročitano 22206 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

"Dreseri" pasa koji nude svoje usluge na svakom koraku
« poslato: 30 Septembar, 2012, 16:38:24 »
ima ih more...samoprozvani "dreseri" i "strucnjaci" kojima vlasnici iz neznanja daju svoje pse na preodgoj.
vecina ima svoje videouretke na you tubeu. ne sluze se psihologijom pasa u radu i cilj nije otkloniti nezeljeno ponasanje vec prisiljavanje psa da radi po njihovom...
nevezano za to sto nisu prosli nikakvo skolovanje za rad sa psom, evidentno je da nemaju ni trunku znanja o psima, o tome na koji nacin pas prihvata i razume komande

da pocnem sa najvecim biserom

:zid2:

Dresura pasa - demonstracija osnovnih komandi

i jos jedan...pas sa korpom sa kojom ne moze da otvori usta kako bi normalno disao, evidentno istraumiran pri izvrsavanju svega sto se od njega trazi-spustena glava, usi, zadnji deo, nesigurno izvrsava naredbe, u strahu
DRESURA PASA

pre nego pocnete sa radom sa psom sa trecom osobom, detaljno se raspitajte o rezultatima i metodama koje koristi u radu, upoznajte pse sa kojima je radio i vidite kako se ti psi sada ponasaju i sta su naucili, porazgovarajte sa sto vise vlasnika i nikada ne dajte psa drugome na dresuru, vec vi sami radite uz pomoc saveta koje vam instruktor daje na licu mesta

Van mreže Atina

• Hero Member

Odg: "Dreseri" pasa koji nude svoje usluge na svakom koraku
« Odgovor #1 poslato: 30 Septembar, 2012, 16:48:46 »
Da li je ovo ozbiljno? Mislim.. Nedostaju mi reči za ovo.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 30 Septembar, 2012, 16:49:54 »
ne moze biti ozbiljnije, eno i telefone objavili da im se ljudi javljaju a komentari ispod videa su "svaka cast", "i ja zelim da moj pas ovako slusa" i sl.

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 30 Septembar, 2012, 16:53:27 »
 :zb: Ovaj drugi video mi je baš strašan. Pa samo pogledaj stav psa! Totalno preplašen.

Pa meni stvarno nedostaju reči za ovo.  :lipssealed:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 30 Septembar, 2012, 17:07:09 »
 :lipssealed:

Dresura Zig Blondi,Sasa Luzane 3 deo

Van mreže Iris

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 30 Septembar, 2012, 18:52:25 »
Ovaj pas sa korpom je u totalnoj blokadi. Neverovatno!  :mad:

Kako je bre ljudi moji ovako nešto moguće?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 30 Septembar, 2012, 18:57:21 »
Pitanje..
Citat
Dobro vece Ivane,pre godinu dana sam udomio mesanca male visine i star je oko 5-6 god.Pas je jako dobar sa clanovima porodice deca se igraju sa njim,zna osnove komande koje imaju rezultat samo kad je pas u dvoristu.Van dvorista pocinje da vuce,kad kog bih ga pustio od povodca samo bi uhvatio sprint i nebi slusao nista sve dok ga nekako ne krisom ne uhvatim.Pokusavao sam raznim metodama da zainteresujem psa kada je van dvorista, kupio sam cak i povodac od 10m.Jedino sto bih voleo da znam dali ovakav pas moze da se nauci necim,ne zavisno od godine.Hvala unapred! Pozzz

Ono što je odgovorio dreser
Citat
Jako teško
Naravno, nije to bio ceo odgovor, pisao je još nešto..Ali je meni to dovoljno. sm kuhaca

A i meni je rekao da je kasno sa godinu dana da radim sa psom...Kasno je, kasno... :punch:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Iris

• Full Member

« Odgovor #7 poslato: 30 Septembar, 2012, 18:59:33 »
Kakav odgovor! Taj očigleno nema veze sa vezom,  ja se izvinjavam što ovako javno "vređam" ali prosto neverovatno šta čitam i gledam. :gri:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:03:06 »
Da, tako mnogima priča..

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:26:28 »
ja sam ovu temu i otvorila da javno ljudima skrenemo paznju na to ko sve radi sa psima, kako ne bi dosli u situaciju da daju psa u ruke nekog od njih i kako bi znali na koji nacin da rade selekciju prilikom izbora coveka sa kojim ce njihov pas nesto uciti

Van mreže Anit@

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:36:29 »
Jao uzas...  :lipssealed: ovi psi na poslednjem snimku bi najradije pobegli od njega pogotovo sivi pas...ako ovi sebe nazivaju dreserima  :lipssealed: stvarno nemam reci.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:39:17 »
danas se svako naziva dreserom...najgore je sto su totalno ponosni na svoj "rad" i postignuca

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:39:57 »
Opet isti dreser

Citat
Pozdrav Ivane, veliki sam ljubitelj zivotinja i sada imam svog 4 "psa u stanu", patuljastog snaucera, gotovo savrsenog - nije lajav ni agresivan, ne zicka hranu, slusa komande, miran i poslusan kad se kupa i sisa, voli decu, macke, ptice... Mogu najdrazu kosku da mu uzmem iz usta... ali ako se neki drugi pas igra sa loptom ili makar to bio i najobicniji kesten - reaguje kao da je to njegovo - brani i cuva. Slicno se ponasa i kada se psi zaigraju, on hoce da ih razdvoji. Cesto je i ljubomoran kada pomazim drugog psa... Kako da ispravim ove mane? Veliki pozdrav vasim ljubimcima!

Odgovor
Citat
Ne razumem, hoćete da vaš pas daje svoju lopticu drugom psu, da nije ljubomoran kada mazite druge pse. Moram da vam kažem da vaš pas nije robot on se ponaša sasvim prirodno i treba da ste srećni i zadovoljni što imate tako poslušnog i dobrog psa. Lopticu morate da mu često uzimate i vraćate kako bi on to doživeo kao nešto uobičajno. Moj kućni pas od mene beži sa lopticom sve do komande aport dok mojoj ćerki sam donese i stavi u krilo. što se tiče ljubomore tu vam nema spasa

Ne sviđa mi se što kaže da nema spasa kod ljubomore.A pas verovatno laje, a možda i reži..

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:41:18 »
daj link odakle to gledas

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 30 Septembar, 2012, 19:43:38 »
Evo
 www.pasmojprijatelj.com/sr/pitajte-dresera
Kao što vidiš, objasni on kako i šta(ne uvek dobro...), ali mnogima je rekao da su kasno počeli sa dresurom, da je teško sad nešto uraditi...Ivan Megrl