Autor Tema: Broj čipa u rodovniku  (Pročitano 6113 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Broj čipa u rodovniku
« Odgovor #15 poslato: 29 Septembar, 2012, 11:57:22 »
pasos nosis sa sobom na izlozbu.

kopiju rodovnika saljes uz prijavu na izlozbu radi upisivanja psa u konkurenciju.

sam rodovnik ti treba na izlozbi da bi se nakon ocene uneli podaci

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 29 Septembar, 2012, 12:07:56 »
Razumela sam, hvala još jednom. :dens:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 29 Septembar, 2012, 12:15:49 »
tako da, ako odlucis da ides na izlozbu, moras pravovremeno da saznas do kada traju prijave (obicno traju do nekih 10 dana pred izlozbu, pa produze rok jos koji dan), i u tom roku da prijavis psa sa svim tim podacima. na sajtu izlozbe ili gde se vec reklamira izlozba imas da preuzmes i prijavu koju popunjavas i saljes mailom sa kopijom rodovnika.
znaci, ne ides direktno na izlozbu nego pre tog prijavis i trebas da dobijes potvrdu o zaprimljenoj prijavi i kataloski broj. neke izlozbe moras da platis kada prijavljujes, neke mozes i na dan izlozbe.
ako ti ne posalju potvrdu o prijavi, zovi i proveri, i to se dogadja. ako prijava nije potvrdjena, postoji mogucnost da pasd ne ulazi u katalog izlozbe, a ako ga nema u katalogu ne mozes ni da ga izlazes.

onda dodjes na izlozbu, odes pravo do kancelarije izlozbe, kazes im broj koji si dobila ili ime psa i vlasnika, oni ti daju broj, kazu ti u kom si ringu i cekas sudjenje.

pametno je da odmah odes do ringa u kojem ce biti sudjenje, i vidis prema tvom broju otprilike vreme kada cete stici na red. ako su stampali kataloge, i u katalogu mozes da vidis koliko ima pasa pre tvog. nekad udjes odmah, nekad cekas i par sati, zavisi koliko je prijavljenih pasa u tvom ringu koje sudija mora da oceni pre tebe

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 29 Septembar, 2012, 12:19:43 »
Nemoj da me plašiš, tek se ja upuštam u svet izložbi  sm cepko Videću na ovoj izložbi kako to funkcioniše(ako mi Bolt bude dozvoli da gledam, ima da poludi  sm smesko1), pa će mi biti malo lakše.Uglavnom, imaću ja sigurno još pitanja ako nekad odlučim da odem na izložbu, a nadam se da hoću.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 29 Septembar, 2012, 12:20:53 »
nece da poludi  sm wink
naoruzaj se keksicima koje najvise voli i kad god se ponasa kako treba, daj mu...ima da gleda u tebe ko opcinjen  :D

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #20 poslato: 29 Septembar, 2012, 12:41:00 »
I obavezno pre sudjenja uvedi Bolta u ring da onjusi ceo ring  :nod:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 29 Septembar, 2012, 14:47:19 »
haha Ma voli on hranu, obožava je, ali ipak će on više da gleda u pse. :valj: Javiću vam se u nedelju da vidite kako smo prošli.Rešila sam da ga idemo samo da gledamo, ali dobro...Biće malo slika, a i lepo će nam biti, ja se nadam.

Citat
I obavezno pre sudjenja uvedi Bolta u ring da onjusi ceo ring  :nod: 
:clapping: Hvala na savetu