Autor Tema: Ciscenje od unutrasnjih parazita  (Pročitano 75691 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lara-ns

• Full Member

Odg: Ciscenje od unutrasnjih parazita
« Odgovor #30 poslato: 01 Novembar, 2012, 19:38:01 »
Lara je ciscena negde u julu od prilike al se nesecam da li sam joj posle 7 dana dala jos jednom Drontal ...a koliko me secanje sluzi mislim da nisam sto sam pogresila  jednom u 10-15dana kao malo povuce guzu po parketu al kratko,mada to isto radi kad joj se jako ide u wc ili kad joj je mokra dlaka a duva vetar napolju,Drontal je kostao 250din jedna tableta koja ide na 10kg sad je verovatno oko 300. Ona se raduje tim tableticama i pozvace bez problema i trazi jos...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 01 Novembar, 2012, 19:41:21 »
drontal se psu daje dva puta u malom razmaku samo ako si sigurna da ima veliki problem sa glistama. ali ja to nikada ne bih radila na svoju ruku, već analiza stolice, pa odluka u dogovoru sa veterinarom
psi koji se preventivno čiste na svaka 3 ili 4 meseca ne treba da dobijaju duplu dozu. samo se truju bezveze

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 01 Novembar, 2012, 19:43:12 »
da vuce guzu po podu moze i od punih analnih vrecica. ako ima meku stolicu cesto, one se lako napune, a tvrda stolica h istiskuje i ne dozvoljava im da se napune

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 01 Novembar, 2012, 19:45:26 »
njoj je retko kad mekana, cvrsca je ali mnogo cesto kaki poslednjih 7dana po 4-5puta na dan...a to smo dobili odgovor da joj menjam granule...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #34 poslato: 01 Novembar, 2012, 19:45:46 »
a može da vuče guzu i ako ima problem sa stomakom, odnosno sa stolicom
Rea redovno vuče dupence ako je pojela nešto što ne valja pa je pecka dok kaki
 sm zelenko

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 23 Januar, 2013, 22:36:27 »
nabavio sam neki tenivet jeftino  sm redface,tip kaze da je za gliste,a ja nesto guglao,neko spominje i da je za pantljicare,ali nista konkretno nisam saznao

da li moze ili ne da se iskoristi za psa  :zb:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 24 Januar, 2013, 10:06:11 »
Hm, a da ga isprobaš prvo na sebi ?  :rofl:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 24 Januar, 2013, 15:08:04 »
 :gri:

ima da ti se ukine i malo pivo  sm zelenko

Van mreže masa-91

• Newbie
  • *

« Odgovor #38 poslato: 31 Mart, 2013, 19:59:05 »
Joj ljudi moja povraca vec dva dana neku zuckastu tekucinu :( i sad kad sam malo citala kontam da su mozda gliste, jer ja nju nisam ni cistila od vakcinacije, svi mi govorili da ne treba.

Sad sam kupila  "soltik"sirup koji se koristi kod djece i odraslih valja'l to sta, je'l neko probao. Jedan mi covjek rekao da on taj sirup koristi i da je odlican i na netu sam citala da je dobar:D

Ona ima 15kg i mislila sam da joj dajem 0,25ml to ide svako jutro i vece cini mi se 5 dana :D

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 31 Mart, 2013, 20:12:20 »
povracanje moze da se javi zbog crevnih parazita,ali ovako napamet ni ti ni mi ne mozemo da znamo
nego sutra pravac vet pa ce on da uradi potrebne analize i da utvrdi da li bas to

a od od koje vakcinacije,kad si je zadnji put cistila,
psa treba cistiti od parazita,da li ces to raditi po pravilu tri puta godisnje ili kao sto neki rade dvaput ili cak i jednom uz neke sporedne analize,to je na tebi

prelistaj malo temu unazad,ima raznih primera  sm wink

Van mreže masa-91

• Newbie
  • *

« Odgovor #40 poslato: 31 Mart, 2013, 20:28:44 »
ma odvela bi ja nju, al kod nas veterinari su samo za krave -_- zadnji put sam je vodila da je cipuju (prosli mjesec), ja htjela otici da uzmem tablete i da pitam kako to ide jer znam da prije vakcine treba psa ocistiti protiv parazita, al' ja nisam, veterinarka rekla "ma nema ti to veze mozes joj dat tabletu nekad kasnije"-_- i sta god je pitam kod nje je "nije bitno" a drugog veterinara nisam vidjela od prve vakcine a covjek bio prva liga :(

Tako da sam 99% sigurna da su gliste, jer ona trpa njusku gdje stigne :D
Stara je 9 mjeseci znaci nisam joj nista davala protiv unutrasnjih parazita 7ipo mjeseci :(

Sutra cu otic pa cu ih pitat, iako vec znam odgovor al' aj' :D

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 31 Mart, 2013, 21:03:57 »
štenci se do 6 meseci maltene čiste na mesec dana do mesec i po. posle toga na 3 do 4 meseca. očisti je što pre. ja nemam iskustva sa solitikom, pa ne mogu ništa da kažem. ako povraća žućkastu tečnost i nema drugih problema verovatno nije ništa strašno. očisti je od glista pa vidi dalje

ps. nadam se da to povraćanje nije često. ako jeste, onda bi ipak trebao vet

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #42 poslato: 31 Mart, 2013, 23:22:03 »
Soltrik ne eliminiše sve unutrašnje parazite kod pasa, daje se komplikovano i dugo (tablete se daju 3 puta dnevno nekoliko dana za redom, pa nakon pauze ponovo), a najčešće izazovu i stomačne tegobe. Na tržištu postoje bolji i jeftiniji preparati (Cestal, Drontal, Dehinel) sa širim dejstvom i jednostavnom primenom. Njih bi trebalo da bude u svakoj veterinarskoj, pa čak i poljoprivrednoj apoteci. Jedna tableta ide na 10kg, a čišnje se ponavlja nakon dve nedelje. To važi za sva tri preparata - Cestal, Drontal i Dehinel.

Ako pas povraća dva dana za redom, treba obratiti pažnju da li i kako jede, pije, kakvu stolicu ima i kako se ponaša. Gliste mogu biti samo jedan od malog miliona uzroka povraćanja, tako da pažljivo pratite vašeg ljubiomca.

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #43 poslato: 01 April, 2013, 12:08:25 »

Sad sam kupila  "soltik"sirup koji se koristi kod djece i odraslih valja'l to sta, je'l neko probao. Jedan mi covjek rekao da on taj sirup koristi i da je odlican i na netu sam citala da je dobar:D

Mi smo koristili soltrik za prvo stenece ciscenje kad je dosla kod nas,po preporuci veterinara, zeznuto je sto ide na 5 dana ujutru i uvece, pa opet za 2 nedelje po 5 dana,ujutru i uvece. Od tad vise ne, samo drontal,dehinel...

Van mreže masa-91

• Newbie
  • *

« Odgovor #44 poslato: 01 April, 2013, 20:34:48 »
ok ok ljudi hvala vam :D sutra idem kupiti tablete, danas sam zakasnila -_- ko kad rade do 2 ccc :D ;)