Autor Tema: Šta raditi u slučaju napada psa ?  (Pročitano 43674 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

Odg: Šta raditi u slučaju napada psa ?
« Odgovor #195 poslato: 25 Januar, 2015, 19:13:27 »
@CUBI Pretpostavljam katastrofa za tog psa :)

Ukratko jedna prica koju sam pre nekoliko dana cuo. Setao covek zenku akite dosta mirne naravi i sa ljudima i sa psima, sa njima se setala i cerkica, iz nekog dvorista izleti pit i krene na devojcicu (tako kaze covek licno mislim da je pit krenuo na  psa) e tu nastaje haos, kako covek sam kaze bilo je strasno kad je zenka krenula da brani dete, epiog je bekstvo pita sa repom medju nogama.

Na Aresa vec nekoliko puta nalicao jedan pas takodje istrci samo iz dvorista, jednom mu uleteo ispod vrata ali nisam dozvolio konflikt, vec prilikom sledece setnje cim smo se priblizili tom dvoristu Ares je batalio uobicajne aktivnosti nuseja i obelezavanja teritorije i trazio malca da ga prikolje.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #196 poslato: 26 Januar, 2015, 00:01:31 »
Daleko od toga. Opasan i jak pas. Plus, moj pas je poluslep.
Na svu sreću je prošlo bez većih posledica
Jedna rupa u uhu, jedna mala na nozi. Ostale nisam našla, možda ih i ima, ali je teško videti od one dlake
I on je sigurno dohvatio tog psa pošto su mu usta bila puna krvi, ali verovatno i taj pas ima samo neku ogrebotinu

Van mreže peks

• Full Member

« Odgovor #197 poslato: 28 Avgust, 2015, 03:19:39 »
Šta raditi u slučaju susreta sa čoporom? Kako se postaviti/odbraniti u slučaju da je čopor agresivan?

Situacija od pre neko veče: šetam ulicom i iz male uličice iskače ekipa i kreću da laju kao nezdravi, ljudi popalili svetla na zgradama i prate situaciju. Iz te ulice su mi pre recimo 3 nedelje izleteli mužjak i ženka, sa ženkom se njuškao skakutali sve cool ali sa mužjakom je bilo problema i drugi mužjak je pobegao od ovog mog. Njih dvoje + još njih par iskaču i obigravaju oko nas, prolazimo polako povodac mi je otpušten skroz držim sam vrh. Epilog, oni nam se sklanjaju mi prolazimo i laju na nas. Imao sam vremena i da fotkam, skoro pa sam i selfie mogao da napravim  sm zelenko

Da me neko ne shvati pogrešno, nemam predrasude prema lutalicama i nikad ih ne teram od sebe kada priđu da se onjuše sa mojim psom, na livadi ako se pojavi uvek su dobrodošli da se igraju sa mojim psom i sl.
"Cilj u životu mi je da budem tako dobar kao što moj pas misli da jesam."
Toby Green

In - https://instagram.com/petarplackov/

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #198 poslato: 28 Avgust, 2015, 10:06:38 »
@peks Radis kao sto si uradio, ne izazivas konflikt jer u sekundi bukvalno mozes da se desi opsti krkljanac gde ce ulicari da napadnu tvog psa. Oni brane svoju teritoriju, sto brze prodjes kroz nju imaces manjih problema, uvek ce ostati neki lajavac da te isprati do ivice teritorije ali njega ignorisi.

Odbrana je da prodjes sto brze sa psom ako procenis da je copor agresivan.
Ja imam slicnu situaciju kada se setam pored jednog dvorista gde ima 3-4 pasa i samo sto brze prodjem tuda. Idem unazad okrenut licem prema dvoristu i bukvalno vucem Aresa jer on cim vidi psa sa iskezenim zubima krece u napad.

Van mreže peks

• Full Member

« Odgovor #199 poslato: 28 Avgust, 2015, 13:55:06 »
Ovo se potrefilo da je putujući cirkus, konstantno su tu negde u kvartu  sm zelenko Hvala na savetu!  sm prst gore
"Cilj u životu mi je da budem tako dobar kao što moj pas misli da jesam."
Toby Green

In - https://instagram.com/petarplackov/

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #200 poslato: 28 Avgust, 2015, 18:51:28 »
sreća je što su većinom lajavci, budu agresivni u lajanju ali retko napadaju baš retko.
takva su naša iskustva srećom. probleme sa vlasničkim psima. lutalice su uglavnom cool

Van mreže Marijana Mijatovic

• Sr. Member

« Odgovor #201 poslato: 31 Avgust, 2015, 17:14:22 »
 Mi imamo stalne copore koji se zalecu i ne daju da se prodje, meni je najveci strah okrenuti im ledja pa pustim lerija da intervenise  sm redface krenemo prema njima on pocne da laje, i priblizavam se dok se ne povuku pa tek onda nastavimo dalje, lutalice u 99% slucajeva nece napasti pa se ni ne bojim da ce doci do tuce.. pre sam ih izbegavala i vracala se nazad kada ih vidim jer sam se bojala da ne dodje do tuce ali su nam vise puta slucajno iskocili ni od kuda pa sam skontala da je najbolje lerija pustiti da resi i setnje su nam mnogo manje stresne, vise uopste ne obracam paznju na njih :)

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #202 poslato: 09 Septembar, 2015, 22:08:12 »
Ja uglavnom nisam imao problema sa lutalicama jer su oni najčešće manji od Daka pa i ne prilaze, već laju sa distance. Ali desilo se par puta da se pojavi pas njegove kilaže, e to već nije prijatno za videti. Sećam se da mi je jednom iz mraka izašao odrasli rot, ali srećom nije prilazio  :whew: