Autor Tema: Vucji psi  (Pročitano 48539 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: Vucji psi
« Odgovor #75 poslato: 25 Novembar, 2015, 19:32:47 »
projekat sa vucjim psima je ugasen vec dve godine, ali profesor Kasimov i dalje cuva ljubimce  sm cheers

izvor:http://berforum.ru

Van mreže Vladimr

• Newbie
  • *

Odg: Vucji psi
« Odgovor #76 poslato: 29 Novembar, 2015, 23:20:26 »
 :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: Bravo, tacno tako.
I meni se ovo hibrid ne svidja, odmah mi je zapalo za oko.

Aron, sve to stoji sto ti pises. Ali to nije slucaj ovih pasa, to je slucaj svih pasa. Kad citam ovo sto si napisala deluje mi kao da je za dobijanje ovih pasa uradjeno jedno a za dobijanje ovih koje mi drzimo po dvoristima ili kucama, stanovima nesto sasvim drugo. Ne znam da li me razumes u potpunosti, ali uradjena je identicna stvar. Vuk je pripitomljen u svom izvornom obliku, a kada je pripitomljen i priblizen coveku nazvan je pas. Prvi pas je bio zapravo vuk, izgledao je kao vuk, ponasao se kao vuk...bio je vuk. A od tih prvih pasa su razlicitom selekcijom i kombinovanjem nastale SVE rase. Pa onda logicno, ako ovo sto sada rade smatras greskom i zlom, onda je kompletno postojanje psa greska i zlo ucinjeno vukovima.

Ljudi stalno pricaju o tome koliko koja rasa "ima vuka u sebi". Nema tu udela, svaki pas je vuk, nema manje ili vise, jednostavno vuk.

Svako pripitomljavanje zivotinja je narusavanje majke prirode, i svako je nastalo zbog odredjene potrebe coveka. Bilo ono pre 60 godina ili 15 000 godina, zar je bitno? Da se cinilo ono sto je za njih(vukove) najbolje pas ne bi ni postojao, pa zato i ne vidim razliku da se ovih nekoliko rasa stavlja pod navodnike, jer su isto sto i sve ostale rase.