Autor Tema: Šamponi za pse-preporuke i iskustva  (Pročitano 42954 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Šamponi za pse-preporuke i iskustva
« poslato: 26 April, 2012, 20:28:39 »
od šampona koji nisu preskupi a opet su kvalitetni a imate ih npr. u pet centru je bio groom. oni su ok, pa nadji tamo onaj koji odgovara vrsti dlake tvog psa.
pored tih, obzirom da mu dlaka nije zahtevna, preporucila bih i neki kvalitetniji medicinski...isto u pet centru mozes da pitas ili kod veterinara... ima tih medicinskih i za osetljivu kozu. po meni, najvaznije je da je prirodan i blag

Van mreže Grivana

• Sr. Member

Odg: Idealan šampon za kupanje pasa
« Odgovor #1 poslato: 26 April, 2012, 22:06:37 »
i ja sam odlucila da okupam smrljivce u subotu. Obzirom da je ovde u ponudi samo Trixie i Skalar (tako nesto), odlucila sam se za homemade sampon  sm zelenko

Recept koji sam nasla, pa da cujem sta mislite:

- jedna solja prirodnog, blagog tecnog sapuna
- jedna solja vode. Dobro promesati da bi se sjedinilo sa sapunom. Ne muckati da se ne bi dobila pena
- jedna solja jabukovog sirceta
- 1/3 solje glicerina

sve se ovo pomesa i sipa u flasicu. Pre upotrebe promuckati.

Eto, ovo sam nasla. Ne zvuci lose. Samo treba naci blag, prirodan tecni sapun.

Sta mislite?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 26 April, 2012, 22:38:33 »
ja ne kapiram sto bi se sa tim eksperimentisalo  sm redface

evo da nabrojim sampone koji su kvalitetni i koje koriste izlagaci koji i par puta nedeljno samponiraju pse

http://www.biogroom.com/

http://www.1allsystems.com/

http://www.plushpuppy.com.au/

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 26 April, 2012, 22:46:17 »
ma da mogu ja to ovde da nadjem kupila bih bez razmisljanja. Ionako ih kupam samponom jednom do dva puta godisnje. Zadnji put sam koristila neki Trixie i nije nesto. Ta flasica je sad pokojna jer je Aris na kvarnjaka dokrajcio.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 26 April, 2012, 22:49:21 »

ivana, pa kupi u pet centru ili neka ti neko kupi pa ti posalje. ja sam isprobala par sampona, svi su bili kvalitetni ali sam jurila da dlaka ostane ostra nakon njega i zato sam se zadrzala na all systems, on bas ne omeksa dlaku, ali to mislim da nije mnogo bitno ako psa kupate radi kupanja. ja ovog samponiram pred izlozbu, pa nam zato treba ta tekstura, inace bih ga kupala bilo kojim kvalitetnim organskim samponom

vidim da hr pet centar ima all systems, nisam to ynala, onda ga sigurno i pet centar u srbiji ima... po meni, ovaj univerzalni bi ti resio posao za ceo zivot psa...ovde kosta nesto ispod 20e, ali to traje zauvek

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.ce91131642504fdca79532fdb4c5b428.all-systems-sampon-super-cleaning-za-sve-tipove-dlake.aspx

ovaj smo mi prvi kupili, kod veterinara po preporuci jer je blag. poklonila sam ga jer moj pas ima ostru dlaku a od ove ispadne kao svila, ali je kvalitetan sampon. isto ga ima pet centar, ovde kosta 13-14 e

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.c0afc4b944a94fcda9a167391babae1d.cardon-dermazyme-losham-sampon-za-sjaj-i-mekocu-dlake-250ml.aspx

pet silk takodje

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.ee2be260b9354060b453a32b90de73ac.pet-silk-sampon-za-stence-tearless-473-ml.aspx

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 26 April, 2012, 23:02:33 »
ja koristim jabukovo i super je to ali njima stvarno treba dooobro trljanje i kupanje  :)  Mislim da moja drugarica trenutno nije  ni svesna da ce uskoro otici do npr. Pet centra  sm valjko1

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 26 April, 2012, 23:07:38 »
ma da...samo da ne kupi trixie, friskies i tome slicno...bilo koji medicinski ili all systems i nema da pogresis  sm prst gore

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 26 April, 2012, 23:11:20 »
Kupanje Arisa...Naoružati se strpljenjem, dobrom voljom i vremenom...

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 26 April, 2012, 23:15:08 »
alergicna sam na Trixie, Friskies.... U svakom pet shopu samo to imaju! A bitno da imaju 20 vrsta granula od kojih 3 vrede...

Kupanje Arisa...Naoružati se strpljenjem, dobrom voljom i vremenom...
sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 o daaaa!!! To se na kraju pretvori u kupanje Arisa i Ivane...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 26 April, 2012, 23:16:02 »
verujem da je i kod sampona isto kao i kod granula sto se tice kvaliteta

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 27 April, 2012, 01:35:57 »
Mi koristimo:

Shampon je za uchestalo kupanje.
Desilo nam se par puta da je popustila analna zlezda pa smo morali da je kupamo 2-3x u roku od mesec dana. Dlaka joj je bila savrshena. Takodje, proshlog leta je imala alergije (na travu i buve) ovaj shampon je ublazio simptome.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 27 April, 2012, 11:05:27 »
da, i za greenfields sam cula samo pohvale.
verovatno pise rok trajanja na samponu, ali ja sam se uverila da i nakon 7-8 godina rade posao.
kad sam wilija navrat nanos vodila na prvu izlozbu, covek kome je 2 godine ranije uginuo crni snaucer mi je poklonio korisceni sampon za tu pasminu. kupljen kad je pokojnik bio u najboljim godinama. jednako sam bila zadovoljna kao i kad sam isti taj novi kupila  :D

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #12 poslato: 27 April, 2012, 11:59:11 »

Lindina cerka, je mrzela kupanje samponom. Ali se jednom uvaljala u nesto smrdljivo i lepljivo pa sam morala da je okupam. Naravno, ona se zesca protivila pa me je cak "gricnula" za ruku. Onda sam ja nju ujela za uvo pa se smirila (tacnije prvo zbunila i skontala da nema zajebancije)  sm valjko1

Ovaj Pet centar bi mi mnogo olaksao stvari kad bi imao online kupovinu.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 27 April, 2012, 12:12:23 »
http://www.svezakucneljubimce.com/
Vidi jel ima ovde nešto ok