Autor Tema: Kondicioneri i druga sredstva za bolji kvalitet dlake  (Pročitano 12400 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

Odg: Kondicioneri i druga sredstva za bolji kvalitet dlake
« Odgovor #15 poslato: 12 Oktobar, 2013, 00:02:17 »
Nisam planirala da menjam sampon posto je on sam po sebi lek, ali ono sto bi nama trebalo - neki 'veterianrski balzam', kod nas nema u prodaji.
Znas li mozda gde se mogu ti balzami naci u Beogradu po pristojnijim cenama?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #16 poslato: 12 Oktobar, 2013, 09:00:01 »
Niko nije pomenuo jabukovo sirce  sm to

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 12 Oktobar, 2013, 14:18:02 »
Baš sam juče u jednom pet šopu u Jerkoviću video Greenfields šampone i balzame. Balzam (bočica 250 ml) je bio 920 dinara.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #18 poslato: 12 Novembar, 2013, 23:38:38 »
Iako iznad pise da nisam planirala da menjam sampon, predomislila sam se.  sm zelenko
U medjuvremenu sam psa morala da operem jos jednom i moje sumnje da se ospe i drapa zbog sampona su se pokazale tacnim. Iako smo skoro dve godine koristile Vetoquinol Meladerm medicinski sampon za cesto kupanje pasa sklonim alergijama, poslednjih nekoliko puta su se pojavili pecati na kozi, na ledjima joj se koza perutala (sto nije nikada do sada), a delovalo je i kao da isusi previse kozu i dlaku, iako ranije nije tako uticao na nju. Na kraju, pas se cesao manijakalno i svaki put je lizala sape (do krvi..) sto je uobicajena manifestacija alergijske reakcije kod nje. Sve sam to pripisivala drugim faktorima i trenutnim okolnostima, dok se nije ponovilo toliko puta, a uvek vezano za kupanje.

Pa, kad sam vec planirala da uzmem balzam, rekoh, hajde da probam i sampon. Uzela sam oba preparata.

...i pas i ja smo zadovoljni. Oba preparata imaju prijatan, ali ne i jak miris. Razblazuju se, ja sam koristila najvece razblazenje za oba, i opet je sampon penio bas kako treba. Samo kupanje je bilo brzo i lako, sto za cupavog psa sa duplom dlakom, od 40ak kg, uglavnom nije slucaj... Od samog sampona dlaka se prilicno brzo susi, ali balzam taj proces ipak malo usporava. Krajnji rezultat je ODLICNO ociscena koza i dlaka (uzgred, sramota me kakva je bila do tog kupanja!), taman kako treba i vlazna i vazdusasta koza i dlaka. Boja je njena prirodna; nema belih fleka, cudnog kontrasta izmedju pokrovne dlake i podlake. I nekoliko dana kasnije je isto stanje, a od cesanja i pecata nema ni traga. Cak se i manje linja! I jedna od bitnijih stavki je da se tako tako tako lako ceslja... Zastavice i rep su joj od dlake 20-30cm dugacke, sad napokon mogu lagano, bez cupanja i njenog negodovanja da ih ocesljam.
Na kraju, cena ovog sampona je u srazmeri ista kao i Meladerm, a moze se praviti veliko razblazenje. Slicno je i sa balzamom. To, u kombinaciji sa rezultatom posle kupanja i cinjenice da odgovara mom psu, samo je jos jedan veliki plus. A delovalo mi je neverovatno sto NIGDE na netu nisam uspela da nadjem negativne komentare vezane za K9Competition preparate!

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 13 Novembar, 2013, 00:03:32 »
Nama Meladerm josh uvek ok, mada ja chesto menjam, Meladerm, Dermilen, Alermyl tako da moguce da zbog toga nije doshlo do prezasicenja. Mogla bi da ubacim i ovaj K9 u rotaciju. Gde si kupila i shta sve imaju? Poseban neki za pse sklone alergijama ili si nashla neshto regularno?
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 13 Novembar, 2013, 09:30:08 »
Nama je Dermilen super, al bih mogla da probam i ovo kad potroshim bochicu Dermilena  :nod:

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 13 Novembar, 2013, 11:26:59 »
I ja uzeh i šampon i balzam, a uzeo sam i onaj Nano Mist sprej za češljanje. Prvi utisci su fantastični. Pogotovo sam oduševljen ovim Nano Mist sprejem. Nakon njegovog nanošenja, dlaka Apua je bila kao da sam ga tek okupao.
Preporuka i od mene za K9 kozmetiku!  sm prst gore

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 13 Novembar, 2013, 12:56:12 »
I josh da kazete meni i Orijani gde ste ga uzeli  sm wink

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #23 poslato: 13 Novembar, 2013, 13:08:17 »
Ja uzeh na CACIB-u, bio je štand sa ovom kozmetikom.
Uzeo sam vizit kartu od čoveka pa ću ti pustiti u pp njegov kontakt.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #24 poslato: 14 Novembar, 2013, 21:40:37 »
Ori, osim Meladerma, ni jedan 'medicinski' sampon nije odgovarao Mo. Trebalo je verovatno i ja da saltam, ali ova naizgled sigurna varijanta mi je bila em laksa, em je dobra bila za psa. Takoreci, sigurica. :/  Videcu ubuduce da saltam K9 preparate. Evo njihovog sajta: http://www.k9competition.com/ U principu nemaju previse preparata, sto mi se u jednu ruku i dopada. Na sajtu postoji spisak svega u ponudi, kao i sastav, da ne nabrajam sada ovde.

Pretpostavljam da vam je LekasHill vec poslao kontakt; ja sam uzela na istom mestu, a u kontakt sam sa zenom koja prodaje, stupila preko fb. Pa ako nekome i taj bude trebao, javnite. :) Postoji jos jedno mesto za porucivanje, preko neta takodje, ali su tu cene vise.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #25 poslato: 25 Mart, 2014, 15:10:25 »
Da se javiMO sa utiscima, 5 meseci kasnije. Sve ovo vreme sam koristila K9 preparate, tj Aloe Vera sampon i balzam; kupanje je bilo u proseku na 3 nedelje.
Mene nije bas lako oduseviti, narocito ne kozmetikom, a jos manje onom za pse :D ali priznajem, odusevljena sam. I kako se pere njima, i kako se ispira, i kako cisti, i kako se dlaka susi, i kako se posle prlja, i ceslja, i ...ma sve. Jedina razlika u odnosu na prvih par upotreba je bila da nisam vise razblazivala ni sampon ni balzam, to razblazivanje mi je komplikovalo posao. I evo, posle 7-8 pranja (psa od 40kg duge duple dlake), ostala je 1/3 boce sampona i 2/3 balzama. Da mi je neko rekao, ne bih mu verovala...

Da bih saltala preparate i da bi mi bilo lakse da cesljam 'suknjicu' i rep, uzela sam Crisp Texture Shampoo i Crisp Mist. Pored toga sto takodje dobro cisti, brzo se susi, lako ceslja, bla bla... i dlaka sada ima teksturu kakvu zapravo Mo i ima, prilicno je ostra. Aloe Vera ju je smeksavala dosta, nije da mi je ista od toga bilo bitno do jednog neocekivanog plusa - mnogo se manje prlja kad je operem i nafajtam ovim crisp cudima. Valjda zato sto je dlaka kruca i ostrija, pa stroka lakse spada sa nje...nemam pojma, ali mi dodatno olaksava zivot. Jej!  sm cheers
Eto, nadam se da ce nekome nesto od ovoga koristiti.  sm hi

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #26 poslato: 19 April, 2014, 01:04:35 »
Na izložbi u Novom Sadu (tačnije Čeneju) uzeh još jedan preparat za negu dlake, ali sam čekao neko vreme pre nego što bilo šta napišem, kako bih izneo lično iskustvo o njemu.
U pitanju je Chris Christensen Precious Drop Leave In Keratin Therapy (sprej - RTU).

Uzeo sam ga pre svega da bih "sanirao posledice uticaja tona bačene soli od zimus" na dlaku na šapama, grudima i stomaku kod čupavaca. Prvi utisci su dosta pozitivni - dlaka je u vidno boljem stanju, ne krza se i ne cveta na krajevima, lako se češlja... Sam preparat je zgodan jer nije "težak" (nema efekta uljenja dlake), lako se nanosi i dlaka ga brzo upije.
Jedinu manu nalazim u dosta intenzivnom mirisu preparata (sadrži ulje lavande) koji doduše relativno brzo izvetri, ali primetio sam da psi i "nisu oduševljeni" njime.
Cena i nije toliko katastrofalno visoka (oko 1600 dinara za 16oz - 473 ml).
Dakle, preporuka za ovaj preparat za tretiranje suve, iskrzane i procvetale dlake kod pasa.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 11 Januar, 2015, 14:12:59 »
ne znam gde drugo da stavim ovu info.

http://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2014/11/12/pet-tear-staining.aspx?x_cid=20150110_ranart_pet-tear-staining_facebookpets

priča o preparatima za uklanjanje suznih flekica.
FDA upozorava na preparate koji sadrže antibiotik tylosin tartrate

za vas koji imate ove "problemčiće"  sm wink