Autor Tema: Odrastao pas prvi put u autu  (Pročitano 283 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mirjana Mimi Milenković

• Jr. Member
  • **

Odrastao pas prvi put u autu
« poslato: 21 Septembar, 2017, 13:40:40 »
Pozdrav svima,imam staforda 3 godine i nikada se nije vozio u autu,treba da se selimo pa ako moze neki savet,vase iskustvo?Mene brine kako ce se ponasati da nece mozda postati agresivan.

Van mreže zmanic

• Full Member

• Jr. Member
  • **

Odg: Odrastao pas prvi put u autu
« Odgovor #2 poslato: 21 Septembar, 2017, 16:49:24 »
Hvala,mislite da sa tim nece biti problema?I jel treba da mu se da mozda neki lek protiv straha?

Van mreže zmanic

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 21 Septembar, 2017, 21:39:58 »
NE!

Uvedi ga par puta, neka posedi par minuta, zatim isto sa upaljenim motorom auta, pa malo napred-nazad.

Ne teši ga kad se uplaši - ne nagrađujte strah nego ignorišite, i biće OK za pola sata.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 22 Septembar, 2017, 18:12:44 »
Koliko dugo ce trajati voznja do novog doma? Ako je neka duza relacija, ja bih definitivno probala prvo neku kracu voznju, pa u odnosu na njegovo ponasanje u toku iste, postepeno povecavala vrijeme provedeno u autu.
Uglavnom je problem sa psima koji se prvi put voze na neku duzu relaciju mucnina. Nemojte ga hraniti pred put, mozda evenualno neki lagani obrok ujutro (bar 2 sata prije voznje), ukoliko ga hrante vise puta dnevno.
A vezano za mucninu, moj pas je presao u autu sa mnom par hiljada kilometara (od toga, najduza relacija je bila 400km u jednom pravcu), i bilo mu je muka samo jednom, vjerovatno zbog promjene mjesta u autu. Navikao je da se vozi na podu ispred suvozacevog sjedista (ima nas 5 u familiji, pa je to jedino slobodno mjesto za njega), a taj put sam imala prazna zadnja sjedista u autu, pa sam ga stavila da sjedi nazad na sjedistu, i tad mu se smucilo. Kasnije se navikao i na to, ali i dalje vise voli sjediti naprijed :D

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #5 poslato: 25 Septembar, 2017, 16:09:30 »
HVala puno.Problem je sto nemam auto,a komsije nisu bas voljne davati da bi mogla par dana da ga navikavam.Voznja ce trajati 30 minuta.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #6 poslato: 26 Septembar, 2017, 20:34:20 »
Ako niko nije voljan psa da navikava na auto, onda nemoj da ga hranis 8 sati pre voznje, ubaci ga u auto i prezivece tih 30 minuta.

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #7 poslato: 27 Septembar, 2017, 17:20:39 »
Hvala Vam  sm redface