Autor Tema: Koju korpu uzeti  (Pročitano 1252 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Edim Edo Mahmutovic

• Newbie
  • *

Koju korpu uzeti
« poslato: 08 Maj, 2016, 17:32:14 »
Skoro sam svom Nemackom ovcaru kupio metalnu korpu sa neta,ja mislim da je sajt petshop,za 1250din,i tamo lepo pise korpa za -NEMACKOG OVCARA-,i ja porucim,medjutim kada doje korpa ja je probam psu,prvi put stoji mu extra,ali,posle nekoliko izlazaka sa njom,kako je pas pokusavao da je skine,korpa mu je pravila ranu,tj.metal oko njuske,a rana u obliku kruga,i iz toga je tekla krv i nikako nije bilo dobro.
Pa sam sada nasao na netu koznu korpu(http://www.svezakucneljubimce.com/proizvod/3088/kozna-korpa-za-pse-manja-2061.html)i razmisljam dali da je porucim,zao mi je psa da gledam kako ima muke sa ovom korpom sada.... :th: :th: :th:

Svako misljenje ce dobro doci ;)

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

Odg: Koju korpu uzeti
« Odgovor #1 poslato: 01 Jul, 2016, 17:54:56 »
Tema je vec poprilicno stara, ali ako nisi uzeo brnjicu, ja preporucujem da potrazis ovakvu:

Definitivno najbolja vrsta brnjice, 100% sigurna, a veoma komforna za psa. Ja od decembra imam takvu, pas normalno trci uz bicikl s njom, moze otvoriti usta skroz bez problema, vidi se da mu pase, jer je uopste ne pokusava skinuti. Ova kozna s linka mi djeluje mala (hocu reci, izgleda kao da pas ne moze fino otvoriti usta s njom), pa je ja licno ne bih narucila. Ako vec planiras takvu vrstu brnjice da uzmes, najbolje ti je da odes licno sa psom u kupovinu, da je isprobas na licu mjesta.

Kod brnjice je bitno da izmedju nosne pecurke i prednje strane imas bar 1-1,5cm lufta, da pas ne trlja nos o metal.  A takodje bar po 0,5-1cm lufta sa svih strana, s tim da s donje strane bi luft tebao biti barem 4-5cm (kad su usta zatvorena, a minimalno 1cm sa otvorenim ustima). Jos gledaj, ako uzimas metalnu brnjicu, da ima neki finn jastucic ili kozni dio tamo gdje brnjica nalijeze na njusku psa da ga ne zulja. A kod kozne brnjice obrati paznju da taj dio nije ostar, da ti pas ponovo ne bi imao rane na njusci.
Pozdrav  :D