Autor Tema: Moji sklorasnji dogadjaji  (Pročitano 154 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zmanic

• Full Member

Moji sklorasnji dogadjaji
« poslato: 04 Jul, 2017, 19:55:08 »
Aj da napišem nešto što mož' da bude korisno, ali i ne mora.
U nekoliko dana imao sam par lepih iskustava. Da pronađem psa i vratim vlasniku vrlo brzo.

1. Zovu me u četvrrak iz lokalne kafane, negde oko 5 popodne, u pomoć: krupni AST upao na letnju terasu, po najvećoj vrućini i pao u nesvest. Dali mu kofu vode, on popio dosta, ali niko ne sme da mu priđe. Lagano šetka uokolo, valja se i njiška.
Ponesem ogrlicu i povodnik, priđem, osmotrim, vidim da je prevelik mužjak  u pitanju (od oko 30-35kg), priđem, on me prihvati, privežem, napojim ga ponovo, doooobro pokvasim vodom i čekam da se kolko tolko oporavi.
Mnogo mi je poznata faca .... sretali smo se već negde po gradu.

Prerpostavim čiji je, odem tamo sa njim, ali pogrešnim nije to - to. Liči ali nije!

Krenem prema kući i pravim u glavi raspored spavanja po objektima u domaćinstvu i kalkulišem pošto samo što je Šiva ušla u teranje. I  biće zajebano ako se sudare ....

Uz put svratim do najbližeg vet-a, uspemo da očitamo čip, pronađemo podatke o vlasniku itd... setim se ko je vlasnik, (znamo se, ali nemam kontakte), pozovem telefon iz baze pod., ali niko se ne javlja.

Odem na adresu i sve komšije prepoznaju psa, znaju čiji je, ali ne znaju gde su se odselili vlasnici....

Vratrim se kući, postavim objavu na FB oko 21h, povedem psa  u grad da se pokažemo, da ga snime ljudi i da potražimo vlasnika.
Niko ništa ne zna. Pošto šara liči na Šivine, polovina pita "što si seko uši odraslom keru", a malo ko primećuje da je Šivi međ bunitama porasla alatka .... Obiđemo sva kučkarska šetališta, vratimo se kući oko 01h, i Šiba nas snimi i počne da arlauče da probudi sve u okolini. Ovaj mužjak kad nanjuši da je ona u teranju potegne kao dajc na sve četiri i uakuca se u rešetke boksa. Šiva ga uhvati za obraz.i odmah pusti, on ni glas ni pisak... itd ... itd...
Prespavao je u hodniku kuće, sa vodom i hranom, apsolutno miran, poslušan, ali malo nervozan.
Ujutru me dočeka porika na FB da jevlasnik na tom i tom mobilnom, da je obabešten gde je pas i da čeka da se javim :)

2. Nedelja uveče, najavljuje se nevreme koje je bilo. Lokalni kafe u centru, stignem tek na drugo poluvreme finala Kupa konf., i pošto je Pirot mali grad svi već znaju slučaj od pre neki dan, počnu da mi pričaju u malom nemačkom špicu koji se vrzma oko kafiča celo popodne .... Bilo sinoć baš lepo nevreme, i odmah posle upada malecki u kafe. Prelep, razigran i baš se vidi da je kućni pas, da se ne snalazi sa uličarima itd ... skroz mokar i blatnjav posle nevremena. Pokupim ga, nahranim, očistim ....

Oglasim i njega na FB, zamolim sve u gradu da šeruju....

Već u 9-10 ujutru javlja se gazdarica i preuzima kerića.

Odužio sam ga, ne da bih se hvalisao, ovo mi nisu prva iskustva, vratio sam već 5-6 pasa, ali šta je bitno:

0. Čipujte svoje ljubimce i ažurirajte podatke kod veterinara kada menjate prebivalište!
1. Kad pronađete očigledno vlasničkog psa što pre probajte da vidite da li je čipovan i pronađete vlasnika.
2. Ukoliko ne uspete odmah, potrudite se da vas što više ljudi vidi sa psom i da proširite priču što šire, naročito po kraju gde ste ga pronašli..
3. Obavezno obiđite Taxi stanice, atobuska stalališta,kioske sa brzom hranom i školska dvorišta u okolini, popričajte sa lokalnim stanovništom, raspričajte šta ste našli i zamolite da priču šire dalje.
4. Koristite NET da alarmirate svoje sugrađane da pomognu.
5. Procenite karakter ljubimca kojeg ste pronašli, i obezbedite mu bezbedan smeštaj, hranu i vodu dok ga ne vratite vlasniku.

Van mreže BOO

• Hero Member

Odg: Moji sklorasnji dogadjaji
« Odgovor #1 poslato: 25 Avgust, 2017, 22:22:47 »
pa sjajno
bravo za uspele akcije, i hvala za praktične savete  :clapping: :clapping: :clapping: