Autor Tema: Vitamini i minerali  (Pročitano 19269 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

Odg: Vitamini i minerali
« Odgovor #45 poslato: 12 Januar, 2017, 17:40:38 »

Hvala, ja sam već počela zamišljati kako će joj probušiti creva.
Nemas brige,kao sto Karim kaze ne treba ih mleti ni usitnjavati ni nista,samo razbijes jaje,zumance dodas u obrok,i ljusku isto.

Ja bih spremljen želatin pomešala sa žumancetom, možda će ličiti na krempitu za pse :)
Kako hoces,ja mislim da mojoj sipam zelatin preko hrane,sve to pomesam,pa da vidimo,inace nije neki probirac  kad je domaca kuhinja :ext:.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #46 poslato: 12 Januar, 2017, 19:26:18 »
Ma nema sanse da se povredi, ljuska ce se fino obraditi u zelucu i dok dodje do creva nema teorije da ih osteti, a nisu ni creva bas od svile  :D

Jedna kasicica govedjeg zelatina se dobro umuti u cetvrt case hladne vode i ostavi preko noci. Sutradan dati sa bilo cime, nebitno je sta pas ima da jede.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #47 poslato: 12 Januar, 2017, 19:50:21 »
Ma nema sanse da se povredi, ljuska ce se fino obraditi u zelucu i dok dodje do creva nema teorije da ih osteti, a nisu ni creva bas od svile  :D

Jedna kasicica govedjeg zelatina se dobro umuti u cetvrt case hladne vode i ostavi preko noci. Sutradan dati sa bilo cime, nebitno je sta pas ima da jede.
E hvala ti na savetu,ja planiram tako s zelatinom,umutim i ostavim da prenoci pa posle prelijem.
Za ljusku i ja kazem,nemoguce da ce se povrediti,ja sam davala isto po celu  ljusku jajeta+zumance a belance odstranim sm zelenko
Sad se dvoumim dal da joj [ospem zelatin po domacem ili po granulama,kako bi radije pojela,sta mislite? :th:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #48 poslato: 12 Januar, 2017, 22:34:18 »
Paznja sa govedjim zelatinom. Daje se mesec dana, a onda se pravi pauza 6 meseci.

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #49 poslato: 13 Januar, 2017, 06:58:43 »
Paznja sa govedjim zelatinom. Daje se mesec dana, a onda se pravi pauza 6 meseci.
Hvala  sm wink
Znaci sipam sadrzaj kesice zelatina u cetvrtinu case hladne vode i ostavim da odstoji preko noci.Onda ujutro prelijem hranu

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #50 poslato: 13 Januar, 2017, 12:54:41 »
Po meni, nema logike davati psu zelatin, kad vec moze jesti i variti junece grkljane, hrskavice, ligamente i kosti.
U humanoj suplementaciji podrzavam

Van mreže GermanShepherd

• Full Member

« Odgovor #51 poslato: 13 Januar, 2017, 13:12:03 »
Otkrila sam neku mineralnu bombu na jednom sajtu,izgleda dobro,sta msilite? :th:

-2 solje pivskog kvasca
-1 solja lecitin tabletica
-1/2 kasicica jodirane soli
-1/4 solje morskih algi
-5 kasicica alfalfa praha
-1/4 ljuske jajeta
Sve promesati i staviti u friz i davati 3 kasicice 4 puta nedeljno. sm zelenko

Ja reko da probam,ali nepoznati su mi neki sastojci,taj alfalfa prah :crazy: i te lecitin tabletice,ako neko za gde to mogu da nabavim i po kojoj ceni od prilike?Ako nije nesto skupo,ja bi probala,ali prvo da cujem vase misljenje.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

« Odgovor #52 poslato: 13 Januar, 2017, 14:24:20 »
O goveđem želatinu postoji već čitava tema (uskoro će i postovi sa ove biti pripojene njoj): GOVEĐI ŽELATIN

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #53 poslato: 13 Januar, 2017, 19:49:18 »
Po meni, nema logike davati psu zelatin, kad vec moze jesti i variti junece grkljane, hrskavice, ligamente i kosti.
U humanoj suplementaciji podrzavam

Ne moze da skodi, a moze da koristi. Po toj logici ne bi mu trebalo davati ni tablete glukozamina i hondroitina, ni kurkumu, ni antiinflamatorne lekove, ni steroide... ako vec svega ima u grkljanima, kostima i hrskavicama. Ali ako imas matorog psa sa artritisom, to definitivno nije dovoljno.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #54 poslato: 14 Januar, 2017, 18:03:34 »
Slazem se Berna ali to je specifican slucaj, puno starih pasa i ne mogu da savladaju hrskavice.

Mislio sam na: Nema potrebe kupovati hrskavicu koju je neko samleo i prodaje je 20x skuplje neko kada bismo je davali u izvornom obliku. Jos jedna slicna situacija, beta karoten - skoro je jedan prijatelj svetski poznat odgajivac japanskih akita kupio poprilicno skup preparat "Beta karoten" u Nemackoj, koji garantovano pojacava boju dlake narandzastih-crvenih pasa. Kad je otvorio kutiju kod kuce, unutra sitno seckana suva sargarepa :)

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #55 poslato: 14 Januar, 2017, 20:31:56 »
S obzirom da je doza jedna kasicica dnevno, 60 dana godisnje, nije to neki novcani izdatak.
Nema tih hrskavica koje ti psu mozes da das u obroku koliko ima samleveno u kesici govedjeg zelatina.

Da li bih ga davala zdravom psu koji nema problema sa misicima i zglobovima, verovatno ne bih, jer nigde nisam procitala da moze da deluje preventivno. Sem extra kalorija i holesterola, ne verujem da necemu mnogo moze da koristi, ako je pas zdrav.

A iako ne vidim kakve veze ima sa ovom pricom, kad bih kupila suplement beta karotena ne bih ocekivala sastav bez sargarepe.

No, nisu bas svi suplementi za bacanje, ima mnogih koristi i od njih, naravno zavisi za koga i za koji problem.

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
« Odgovor #56 poslato: 21 April, 2017, 13:22:33 »
Cao svima :)
Imam Aljaskog Malamuta koji ima 5 meseci. Da li treba da bu dajem nesto uz hranu?
Pocela sam da mu dajem kalcijum. Da li treba jos nesto da dodam?  sm redface

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #57 poslato: 21 April, 2017, 20:08:12 »
Cime hranis psa i zasto sad bas kalcijum?

Van mreže jocki

• Newbie
  • *

• Izrada sajta
« Odgovor #58 poslato: 28 April, 2017, 13:08:33 »
Hranim ga Cibau hranom za stence. Pa savetovali su me da mu dajem kalcijum zato sto brzo raste, pa zbog kostiju..