Autor Tema: Pravne posljedice  (Pročitano 16618 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sara i Loco

• Sr. Member

Odg: Pravne posljedice
« Odgovor #75 poslato: 16 April, 2014, 17:34:42 »
krvolochan ko Kali  :rofl:

:D :D :D ona se bas pokazala ono kad smo prolazili pored Bena, ide sve uz nogu i to bez komande  sm hide sm lol

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

« Odgovor #76 poslato: 25 Maj, 2014, 21:30:12 »
Ja svojoj ludaci ne stavljam brnjicu niti nosim dokumente (sto je meni suludo, cipovana je ako koga zanima nek' je "skeniraju" sm zelenko) mada po zakonu bih trebao  :blink:, znaci po zakonu trebam staviti brnjicu, iako nije agresivna, i ne vidim razlog da joj stavim  sm prst gore. Al' eto kkav sam baksuz dobit' cu kaznu i zbog toga, jer 90% prolaznika pravi veliki luk da nas zaobidje pa skontat ce koji "drot" da je opasna po zivot  sm plavac  :crazy:
@milanBl sto si tice kazne za brnjicu negdje sam procitao zakon na drzavnom nivou gdje pise da se takvi prekrsaji sankcionisu sa novcanom kaznom od 35 do 50 KM a ne 300  sm prst gore, a i procitao sam da je momak u Sarajevu dobio kaznu od 500 KM zbog duzeg lanca  sm zid sm zid sm zid sm zid sm zid sm zid sm zid sm zid sad da li je to tacna informacija ja ne znam  :th:
I'm not psycho.. I just like psychotic things!!!

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #77 poslato: 02 Januar, 2017, 14:17:10 »
Nije mi jasna jedna stvar, setam psa u Hajd parku, ona je stene, nije agresivna, ima manje od 10kg (pa po zakonu valjda ni ne mora da nosi korpu), i naravno, igra se sa psima, svi su pusteni uvek, sve je do sad bilo ok. Medjutim, danas kad smo bili, htela je da pridje nekom vucjaku i jos nekom velikom crnom psu koje je zena setala bez povodaca (inace, slusa sve moje komande dok ne vidi psa, kad vidi psa, ne ferma me uopste). Krenula je u trku ka njima, brza je ko metak, a onda je ta zena pocela da juri svoje pse i da vice da je hitno vezem jer ce je pojesti, ja naravno potrcim za njom, ali ne mogu da je stignem, ona veze vucjaka, ali ne uspe tog drugog i on pocne da juri mog psa, krenu da se vijaju u parku i ja je dozovem i ona doleti do mene, a ta zena nekako odvuce tog svog. Nakon toga mi je prisla jedna devojka i rekla da su i njenog psa napali, a da ta vlasnica nije reagovala, ona samo prodje i dozove ih, pa ako krenu - krenu, kaze da ne sme da stane  :gl: Sad meni nije jasno, ako vec zna da su joj psi agresivni, a dileja ih seta bez povoca i korpe, sta da radimo mi ostali kome su psi raspolozeni za igru? Necu da izbegavam hajd park, a bezveze mi je da se sklanjam svaki put kad je vidim, ili da ne daj boze, ne smem da pustim mog psa, nije mi jasno, zar ne postoji nesto sto moze da se uradi?  :whip:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #78 poslato: 02 Januar, 2017, 16:09:51 »
U Hajd Parku seta mnogo dileja  sm zelenko A ono sto ti mozes da uradis, jeste da kontrolises svog psa. Ako nisi 100% sigurna da ce ti odreagovati na komandu "dodji", nemoj da je pustas, radi njene bezbednosti. Drugo je kad sa psom na povodniku pridjes drugom vlasniku i pitas "mozemo da ih pustimo da se malo istrce?" Nemoj zaboraviti, tvoj pas je prisao njenom psu, nije bila obrnuta situacija. Ne smes to da dozvoljavas, niti da zahtevas od bilo koga da svom psu stavlja korpu da tvoj pas ne bi nastradao, jer prilazi svakom psu.

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #79 poslato: 03 Januar, 2017, 00:48:18 »
Znam, u pravu si, ona me stvarno sve slusa dok ne vidi drugog psa, kad ga vidi, ja kao da ne postojim, kad sam pricala sa drugim ljudima o tome, kazu mi da je to zato sto je jos stene, ali ovo pitam i zbog te devojke koja je imala istu situaciju, pretpostavljam da postoji jos ljudi koji imaju problem  :zb:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #80 poslato: 03 Januar, 2017, 09:04:43 »
Ako slusa sve dok ne vidi drugog psa, ne slusa dovoljno. Moze svasta da se desi, pa cak i da istrci na ulicu za drugim psom.

Vezi joj dugacak kanap od 10 metara i kreni sa ucvrscivanjem komande. "Stene je" nije nikakav izgovor za neposlusnost. Nije ona bas vise ni "toliko stene". ;)

Van mreže Iva

• Newbie
  • *

« Odgovor #81 poslato: 03 Januar, 2017, 13:16:52 »
Znam, krenula sam opet da radim sve komande sa njom, a Berna, posto kazes da u Hajd parku ima mnogo dileja  sm to je l' to znaci da si ti negde u blizini? Je l ima tu neki park gde nema dileja?  sm zelenko

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #82 poslato: 03 Januar, 2017, 17:48:05 »
Skoro svaki dan smo tamo, ali tek kad padne mrak, posto zbog posla ne stizem ranije. Izmedju 5-7 uvece setamo. Vikendom uglavnom oko 1-2, osim ako ne odemo negde drugde.

Svuda ima dileja  sm cackalica