Autor Tema: AGILITY  (Pročitano 48181 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
Odg: AGILITY
« Odgovor #225 poslato: 12 Decembar, 2013, 13:53:07 »
Pa ja sam konkretno mislila na agillity sto ne znaci da se ne bavimo nekim drugim aktivnostima. Druga stvar, nisam birala rasu pas je pronadjen na ulici.  sm redface
Mozda zbog mog lezernog obracanja I mahanja batakom pred njonjom sam zvucala kao da je moj odnos sa psom nikakav ali... ja sam samo konstatovala da je agillity za njega sf. Ali zato vuce sanke kao pravi sampion :-D

A gle, nije cilj agilityja postati svetski prvak vec uzivati u tome sto ucimo, onaj filing kad pas prvi put prodje kroz tunel, ili nauci na komandu da preskace nesto. Nisam rekla da je vaš odnos loš, ja vas  ne poznajem, pričam generalno i još jednom kažem da ga nemoj podcenjivati, da odlucis, da redovno radite i trenirate naucila bi :-)

Za sanke ne sumnjam, ali kad nema snega treba energiju potrositi na druge nacine.

Iako nije biran, ona je sigurno voljena i važi isto ko što sam za "rasnu" pripadnost napisala više. Baš mi je drago da je usvojena i lepo živi! Svaka čast!  :)
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #226 poslato: 12 Decembar, 2013, 13:59:01 »
ja sam svog naucia da trazi skrivene ljude po sumi, po napustenim zgradama.. samo zato sto zna da ce kad nadje osobu i oblaje je dobiti porciju hrenovke..
naucio sam ga da trci za lopticom i donosi je nazad.. doduse ne za svakom, imam 2 loptice za kojima trci, ali baci mu recimo tenisku nece je ni pogledati a kamoli zatrcati se..
vjerujem da bi i agility odradio samo da drzim hrenovku u ruci..  :D

mora biti nesto za cim ti je pas lud, jako velika vecina je za hranom, samo opet ovisi kojom, probaj hrenovke, susena jetra, pluca..
blago onima koji mogu sve to na igracku raditi.. :)

imas temu motivacija psa pa prosvrljaj tamo malo

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #227 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:02:56 »
kad smo kod hrenovki, koje vrše posao...sirove ?
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #228 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:05:01 »
naucio sam ga da trci za lopticom i donosi je nazad.. doduse ne za svakom, imam 2 loptice za kojima trci, ali baci mu recimo tenisku nece je ni pogledati a kamoli zatrcati se..

Pa ga sad nauči da trči i donese i tenisku i bilo koji predmet, za pse koji nisu  prirodni aporteri je  donosenje predmeta cisto trik, koji ga naucis.  Ajde izazov, stigli dugi zimski dani pa ga nauci da ti donese i tenisku i bilo koji drugi predmet  sm wink

Za hranom je lud svaki pas  sm wink Ko što smo i mi svi ludi za hranom i našom platom na poslu :)
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #229 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:06:34 »

Ja preporucujem vise od hrenovki/virsli i parizera, radije kuvano meso. Npr. svinjski jezici su odlicni skuvaju se, iseku na kocke i ide se na trening.

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #230 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:08:48 »

meni su se sirove najbolje pokazale, zbog prakticnosti..  sm zelenko
a posto nam je to nagrada visokog ranga koristim je samo za treninge trazenja

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #231 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:12:26 »

Pa ga sad nauči da trči i donese i tenisku i bilo koji predmet, za pse koji nisu  prirodni aporteri je  donosenje predmeta cisto trik, koji ga naucis.  Ajde izazov, stigli dugi zimski dani pa ga nauci da ti donese i tenisku i bilo koji drugi predmet  sm wink

Za hranom je lud svaki pas  sm wink Ko što smo i mi svi ludi za hranom i našom platom na poslu :)

vec i ovo nam je uspjeh.. :) a bolje da ni ne trci za teniskom jer dosta ljudi koristi takvu lopticu, pa radje da ne trci kada drugi bacaju..
na lopticu sam ga isao nauciti iskljucivo zbog fizicke kondicije, da moze raditi kratke sprinteve i skakati na zidove.. sada na zidove moze i bez loptice..  sm zelenko
a nekad je bacam u visoku travu da je trazi, zadrzim ga 10-ak sekundi nakon bacanja loptice pa ga tek onda pustam da ide po nju

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #232 poslato: 12 Decembar, 2013, 14:16:59 »
vec i ovo nam je uspjeh.. :) a bolje da ni ne trci za teniskom jer dosta ljudi koristi takvu lopticu, pa radje da ne trci kada drugi bacaju..
na lopticu sam ga isao nauciti iskljucivo zbog fizicke kondicije, da moze raditi kratke sprinteve i skakati na zidove.. sada na zidove moze i bez loptice..  sm zelenko
a nekad je bacam u visoku travu da je trazi, zadrzim ga 10-ak sekundi nakon bacanja loptice pa ga tek onda pustam da ide po nju

Imaš svoje razloge  sm zelenko

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #233 poslato: 22 Januar, 2014, 23:00:20 »
s obzirom na moj višak slobodnog vremena, mi smo juče svratili do parka za pse

elem, Ari je svoj dan proveo ovako. onda kada nije gledao saobraćaj kroz ogradu  :zid2:

Rea je naravno bila aktivna, ali.....kako da naučim psa da prođe kroz ovo:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #234 poslato: 22 Januar, 2014, 23:12:39 »
Ne deluje loše, moramo svratiti da probamo  sm wink Inače često tuda prolazimo kolima i nikada nikog nismo videli unutra.
Baciš neku poslasticu ispred nje, pa još malo dalje i tako...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #235 poslato: 22 Januar, 2014, 23:15:44 »
ari se smorio  :D

ovo je valjda tunel  :zb:
povedi nekoga sa sobom i neka je drzi sa jedne strane, a ti stani sa druge, i pozovi je i nagradi je odmah kad dodje do tebe.

varijanta 2 (ako mislis da ce da zaobidje a ne da prodje) je da stavis nekoliko poslastica po duzini tunela, pravolinijski, i da je pustis unutra da ih posrce. tako ce skapirati da se tuda prolazi.

varijanta 3, za pse koji ni mrtvi nece da udju (mada ovo nije zatvoreno, pa im nije toliko cudno) je da je neko drzi sa jedne strane, ti upuzes unutra do nje i mamis je poslasticama, i nagradjujes svaki napravljeni korak, tj pomak.

posto je ona vesela, ja verujem da ce i ova prva varijanta da upali, pogotovo ako kad je pozivas imas nagradu koju ona vidi. i da...taj koji je drzi neka je drzi tako da joj glava vec bude malo u tunelu, da ne ode okolo

pozeljno je da izbegnes u startu da napravi gresku u smislu izlaska iz tunela sastrane

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #236 poslato: 22 Januar, 2014, 23:18:48 »
problem je u tome što je ona sve savladala (osim ove baš visoke prečke, to nisam ni probala)
nije njoj frka da uđe, nego je skapirala da je lakše da protrči pored, gurne glavu kroz rešetke, i uzme nagradu. bilo da je loptica ili hrana
da je tunel (zatvoren) ja bi ubacila unutra pa bi ušla, makar deo, da uzme ovako sam zbunjena
a ako neko krene da je kanališe na silu ima da se uplaši. ona je sva kao princeza

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #237 poslato: 22 Januar, 2014, 23:21:50 »
da, ne treba je siliti a ona logicno, ide da izbegne prepreku.

onda nekoliko poslastica na zemlju u ravnoj liniji od ulaza do izlaza, pa nece da ide cik cak da bi zaobisla sipke  :D

ne bi trebalo da je nagradis dok ne prodje, tj kad zaobilazi

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #238 poslato: 22 Januar, 2014, 23:26:52 »
hm, ne nagrađujem je hranom. ali, njoj je nagrada i loptica
sve ove ostale prepreke smo prešli zahvaljujući loptici
a ona seljanka shvatila da može da gurne glavu među ove rešetke i ne jebe živu silu. kapiram da moram malo više da vežbam
nego, ne znam da li smem da kažem. ali....pošto ni ovu prvu belu prepreku nije kapirala, ja sam morala da je preskočim da vidi kako to ide
 :D

imam još jedno pitanje: da li vičete psima NE kada pogreše. kada, npr zaobiđu
Rea je od 5 puta, 3 preskočila, ali je 2 puta zaobišla prepreku
ja tad viknem NE, ona stane, ne uzme lpoticu, ja je vratim i ponovo
jel to u redu?
da li je dodatno zbunjujem?

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #239 poslato: 22 Januar, 2014, 23:27:47 »
Ja ne kažem ne, ali ga vratim da je pređe