Autor Tema: AGILITY  (Pročitano 48179 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

Odg: AGILITY
« Odgovor #210 poslato: 27 Oktobar, 2013, 10:56:16 »
Onako je kako sam i napisala :D

U komentarima ispod najave piše sve....

"Jelena Cerovic Ex Corak
Imamo jednu losu i jednu dobru vest. Prvo losa - Kolos nece imati prikljucak za struju do 2. novembra. Dobra vest da cemo imati utakmicu u Kosutnjaku u centru Woodball House na istoj podlozi - vestacka trava sa granulatom, zatvoren teren 20x40m (cak malo veci od Kolosa), tacno preko puta hotela Trim."

On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #211 poslato: 01 Novembar, 2013, 22:13:29 »
 sm eek

Le, agility training

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
« Odgovor #212 poslato: 12 Novembar, 2013, 10:56:07 »
Da ovde ne budu okacene samo obeshrabrujuce snimke profesionalaca i iskusnih takmičara, evo snimak bradatog kolija Brodija koji se sa svojom vlasnicom prvi put takmičio  na nedavno održanoj agility utakmici u Kosutnjaku u početničkoj kategoriji A0  :nod::

https://www.youtube.com/watch?v=cn_fV-wyKVk
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #213 poslato: 12 Novembar, 2013, 11:31:32 »
 sm clap super je čupavac

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #214 poslato: 12 Novembar, 2013, 11:42:24 »
Da :nod: Lep, veseo i srećan uživa u zajedničkoj aktivnosti sa svojom gazdaricom  :nod:

šteta samo što je izašao samo link, bez sličice  :( ne znam dal je do mene ili je to neka tehnicka greska.
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #215 poslato: 12 Novembar, 2013, 11:46:46 »
Majin i Brodijev debi

Odličan je   :clapping: A što je lep  sm love sm love
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #216 poslato: 10 Decembar, 2013, 18:51:56 »
 :gl: moj to ne bi savladao ni za milion godina, ni da se ponovo rodi  sm zid sm zid sm zid

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #217 poslato: 11 Decembar, 2013, 09:55:33 »
:gl: moj to ne bi savladao ni za milion godina, ni da se ponovo rodi  sm zid sm zid sm zid

Čemu tako nisko mišljenje o svom psu ? :shake:

Psi to savladaju brzo, veći problem imaju gazde (vodiči)!  sm wink

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #218 poslato: 11 Decembar, 2013, 10:14:38 »
Koliko se ja sećam, prethodnih godina je na takmičenja u Beograd dolazio i mužjak haskija (mislim iz Bugarske).
I uopšte nije bio loš. Samo treba da provališ šta njega pokreće. Psima bude jako interesantno da se nešto dešava, da su sa svojim vlasnikom....
A agility je upravo to. Zabava za psa i vlasnika i pomalo  sm smesko1 takmičenja.
Miška, ispravi me ako grešim  :D
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #219 poslato: 11 Decembar, 2013, 11:56:39 »
jedino da mu pustim dresiranu macku pa da leti za njom. Jer na njega motivacija hranom ne pali, kliker metodom je savladao samo komandu "sedi". Da se razumemo, svog psa uopste ne smatram glupavim, bas naprotiv jedino sto nece baksuz da uradi nesto. Zna da mi pokaze jednom da je ukapirao I onda zevne I iskulira me.
Ali komandu "vuci" je ukapirao odmah I rado je izvrsava   :gl:

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #220 poslato: 11 Decembar, 2013, 13:52:03 »
Jer na njega motivacija hranom ne pali

da je gladan bi palilo  sm wink  sm zelenko

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #221 poslato: 11 Decembar, 2013, 15:17:56 »
Veruj mi da ne bi... probala sam  sm smesko1
Mahala batakom ispred njonje, dzaba. Jednostavno je takav pas.  :D

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #222 poslato: 12 Decembar, 2013, 13:06:19 »
Jer na njega motivacija hranom ne pali

da je gladan bi palilo  sm wink  sm zelenko

Sve je Lobo rekao :)

Jeste, Ana, trcao je pre par godina haski iz Bugarske na takmicenju u Bgdu.

I vidjam po takmicenjima preko i druge rase koje je teze motivisati za rad (samojede, biglove, basenjije, ridžbekove, dalmatinere itd.).

Trening psa za bilo šta, ne samo agility, nije da nam samo iz vedra neba dune i krenemo mahati npr. pomenutim batkom, vec je to citav proces ucenja psa da saradjuje s nama i izgradjivanja odnosa izmedju nas i psa, onog odnosa koji nam je preko potreban da pas i vodič budu tim koji uživa u zajedničkom učenju.

Naravno, možda je duži put do cilja ako imamo psa rase koja je po naravi samostalnija, ali to je naš pas, kog smo odabrali jer nam se dana rasa (ukljucujuci njene karakteristike) svidja. 
Pas je uvek pas, kakve god rase bio, principi su isti. Džabe nekom da ima bordera ili pudlu, ako ima pogrešan pristup, nema izgradjen odnos sa psom itd.

Psi su vrlo inteligentna bića i samo je na nama koliko cemo ih toga nauciti :)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #223 poslato: 12 Decembar, 2013, 13:15:58 »
Citat
Trening psa za bilo šta, ne samo agility, nije da nam samo iz vedra neba dune i krenemo mahati npr. pomenutim batkom, vec je to citav proces ucenja psa da saradjuje s nama i izgradjivanja odnosa izmedju nas i psa, onog odnosa koji nam je preko potreban da pas i vodič budu tim koji uživa u zajedničkom učenju.

Naravno, možda je duži put do cilja ako imamo psa rase koja je po naravi samostalnija, ali to je naš pas, kog smo odabrali jer nam se dana rasa (ukljucujuci njene karakteristike) svidja. 
Pas je uvek pas, kakve god rase bio, principi su isti. Džabe nekom da ima bordera ili pudlu, ako ima pogrešan pristup, nema izgradjen odnos sa psom itd.
:worth:

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #224 poslato: 12 Decembar, 2013, 13:39:05 »
Pa ja sam konkretno mislila na agillity sto ne znaci da se ne bavimo nekim drugim aktivnostima. Druga stvar, nisam birala rasu pas je pronadjen na ulici.  sm redface
Mozda zbog mog lezernog obracanja I mahanja batakom pred njonjom sam zvucala kao da je moj odnos sa psom nikakav ali... ja sam samo konstatovala da je agillity za njega sf. Ali zato vuce sanke kao pravi sampion :-D