Autor Tema: AGILITY  (Pročitano 48181 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: AGILITY
« Odgovor #180 poslato: 28 Avgust, 2013, 22:13:52 »
evo naseg snimka sa J1  iz Mrkoplja

i A1

ako ko od iskusnijih ima da nam skrene paznju na nesto, volela bih da cujem, a sigurno ce i nekom drugom pomoci dobre upute. pa, ako ste raspolozeni, samo navalite  :fige:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #181 poslato: 28 Avgust, 2013, 22:39:35 »
Bravo  :clapping: :clapping:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #182 poslato: 28 Avgust, 2013, 22:41:57 »
nemamo iskustva samo pohvale  sm smesko1

koja je razlika izmedju ovog J1 i A1,meni izgleda skoro isto  sm redface

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #183 poslato: 28 Avgust, 2013, 22:46:55 »
svako 1 je pocetna staza, najlaksa. J je jumping, nema prepreka sa kontakt zonama (A prepreka, most i klackalica). kontakt zone su ovi obojani delovi prepreke i pas mora barem 1 nogom da ugazi na to sa svake strane

Van mreže wush

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #184 poslato: 29 Avgust, 2013, 09:22:01 »
 sm cheers AA, čestitke na osvojenom trećem mjestu!! da li se svi psi bez obzira na veličinu zajedno natječu ili ima neka podjela? I koliko ima težina staza, ako je A1 najlakša do kojeg broja se ide? Nadam se da sam jasno napisala pitanje  :zb:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #185 poslato: 29 Avgust, 2013, 12:36:17 »
hvala :) podela je na 3 kategorije: small, medium i large. ne znam tacno koje su tacne visine za podelu, ali mislim da large pocinje od 45cm visine psa, small su oni najmanji (jorki, westi, manji patuljasti snauceri...) , u medium vec upadaju krupniji patuljasti snauceri, tu bi usli i biglovi...
prema kategoriji se spustaju i podizu prepreke koje se preskacu,   a most, tunel, A prepreka i slalom su isti za sve

tako da se prvo postavi staza na npr A1 small, pa oni odrade i tu se proglase pobednici. onda A1 medium, pa large...svi odvojeno. pa idu teze staze (A2, A3) i isto po velicini razdvojeno

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
« Odgovor #186 poslato: 05 Septembar, 2013, 13:22:49 »
Mala ispravka: Large počinje od 43 cm  sm wink
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #187 poslato: 05 Septembar, 2013, 13:24:20 »
Evo dva priloga o agilityju emitovana na RTS-u u emisiji Klinika vet 2013.:

https://www.youtube.com/watch?v=LaSyvQY9ZLo

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Am1YwvJUVfQ
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #188 poslato: 05 Septembar, 2013, 21:28:33 »
nekad mi te visine totalno nefer deluju, posto u large ulazi bas veliki broj pasmina

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #189 poslato: 06 Septembar, 2013, 08:25:36 »
nekad mi te visine totalno nefer deluju, posto u large ulazi bas veliki broj pasmina

Kakve veze ima koliki broj pasmina ulazi? Po meni što šarenije to bolje, ali nazalost trend je da to pocinje biti monotono crno-beli svet...

I da nekad, su bile samo dve kategorije mini (do 40cm) i standard (od 40cm) ... Tako da ove tri kategorije su skroz ok :)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #190 poslato: 06 Septembar, 2013, 10:49:11 »
mislim na razliku u velicini i tezini... tu upadaju i psi od 15kg i psi od 35 kg
zato valjda i jeste crno beli svet jer ako hoces ozbiljnije da se bavis agilityem, uzeces pre ovog od 15-20 kg koji ce biti brzi, od pasmine koja dostigne veliku kilazu pa je i sporija i onda nema sanse u kategoriji sa ovim brzim (ako su jednako precizni)

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #191 poslato: 06 Septembar, 2013, 13:41:09 »
mislim na razliku u velicini i tezini... tu upadaju i psi od 15kg i psi od 35 kg
zato valjda i jeste crno beli svet jer ako hoces ozbiljnije da se bavis agilityem, uzeces pre ovog od 15-20 kg koji ce biti brzi, od pasmine koja dostigne veliku kilazu pa je i sporija i onda nema sanse u kategoriji sa ovim brzim (ako su jednako precizni)

Pa to je normalno da svaka rasa ima odredjen potencijal, to je kad gledamo tamo neka vrhunska top takmicenja, pre je agility za sve pse (rekreativno) nego konjicko preponsko gde samo odredjene rase su "za to".

Pod 2, npr. malinoa ima vise od 20kg i uspesno konkurisu i borderima... Tako da ne treba to gledati tako crno  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #192 poslato: 06 Septembar, 2013, 14:36:28 »
malinoe su superheroji  sm dog2

Van mreže Miška

• Full Member

« Odgovor #193 poslato: 09 Septembar, 2013, 12:03:49 »
malinoe su superheroji  sm dog2

sm lol šalu na stranu. poenta agilityja je uživati i sa svojim psom trčati najbolje i najbrže moguće BEZ OBZIRA na završni plasman!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #194 poslato: 09 Septembar, 2013, 12:41:41 »
apsolutno  sm prst gore

nego da se pohvalim i pitam te...pocinjemo ozbiljno da se bavimo agilityem u splitu (malo nam je trebalo  sm zelenko ).  napokon smo se organizovali da nam dodje Llj (do sada nismo imali agilitasa da nas upucuje) . planiramo da ga "uvozimo" jednom mesecno, a u medjuvremenu da sami radimo po njegovim uputama.
neke prepreke cemo poceti da radimo iz pocetka skroz. to su kontakt zone i slalom. kontakt zone nismo nikad radili pravilno, vec bi samo usporili psa na pocetku i na kraju kako ih ne bi preskakao. to funkcionise sada kada smo spori ali poenta je da ne budemo pored psa, pa krecemo sa 2on2off  :fige:   slalom isto idemo potpuno iz pocetka jer smo ga od starta radili postavljenog kao za takmicenje, i psi u principu nisu shvatili da iz njega ne treba da se izlazi dok ga ne predju skroz  sm redface a i pokreti koje prave u njemu su vise cik cak (mnogo izlaze telom iz slaloma), sto, uz to da mi moramo biti uz slalom i njih, jos vise usporava. gubimo bas dosta vremena na njemu.
plan je i da radimo vodjenje na daljinu. nabavili smo dvd-ove od greg deretta "Great Dog Shame about the Handler"  :tapsh:  u kojima je demonstracija svega, od samog uvoda psa u agility do savladavanja cele staze i svih caka. da li znas na koje dvd-eve mislim?

e sad...gledajuci te dvd eve, ja bih sa wilijem pocela skroz od pocetka...od ucenja psa na okrete uz igru do povezivanja sa komandama u vodjenju na daljinu. posto je presao petu godinu i vec ima usadjene pogresne navike, tj pogresno ucenje, nadam se da cu uz potpuno nove komande uspeti to da ispravim, tacnije, da ce doziveti to kao nesto skroz novo a ne da zabuca sa onim pogresnim sto smo ucili.

e sta sam htela da te pitam... mislis li da ima nade za nas dvoje, ako sada krenemo iz pocekta, da u neko dogledno vreme, pre nego wili postane veteran, savladamo sve kako treba  sm redface

bas ovo sto si rekla-nije bitan rezultat. slazem se 200% jer evo, mi smo sada postigli dobar rezultat obzirom na prvi izlazak, ali to uopste nije TO, tj. nismo radili po pravilima agilitya vec presli stazu kako smo znali i umeli...a ne bi je ni presli da mi nisu rekli kuda da se krecem, gde da blokiram psu prolaz i sl.
zabavu podrazumevam u bilo cemu sto sa njim radim... ne bi nista ni radila da nam to ne pricinjava zadovoljstvo... ali da je samo do zabave, ne bi ni isli dalje...medjutim, kad vidis da moze bolje, kad vidis druge kako dobro rade, to te podstakne da i sam trazis greske i probas da ih uklonis...a mi ih u gailitiu imamo bas puno...tj mnogo smo se zabavljali bez plana  :zid2: