Autor Tema: AGILITY  (Pročitano 48179 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

Odg: AGILITY
« Odgovor #105 poslato: 29 Januar, 2013, 14:02:42 »
Ove "leteće" fotke su fenomenalne  :worth:
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #106 poslato: 29 Januar, 2013, 20:35:30 »
Evo malo i pšeničnog Liama:

Malo igre za kraj...

“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #107 poslato: 31 Januar, 2013, 16:04:50 »
Napravila sam onaj krug za preskakanje  :S: Samo još da uvežbamo  :fige:
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #108 poslato: 31 Januar, 2013, 18:19:58 »
Kad imate na tavanu sve i svašta.. može i nešto korisno(za psa) da se napravi

taj lastiš ću skinuti sutra ili posle, stavila sam jer nisam imala traku(tačnije, nisam znala gde je, pa smo kupili  sm smesko2 ), ali ću to popraviti da izgleda još lepše, mada je najbitnije da bude stabilno

sasvim slučajno sam našla sve to, tražila sam samo neki prut, neko drvo... a nađem i bolje od toga  sm clap

Moramo malo da krenemo da radimo, da ne bude dokon po ceo dan  :S:

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #109 poslato: 31 Januar, 2013, 19:25:54 »
Ako pas nikada ranije nije preskakao kroz obruch onda si ovo pogreshno namestila. Obruch se uchi na zemlji, kupi od kineza onaj hula hop plastichni i nauchi psa prvo samo kroz njega da prolazi mameci ga hranom, tek onda postepeno podizesh visinu. Sve i da pas odmah krece da skache kroz obruch jednom ako mu ova sklopocija padne i zapetlja se sav, u problemu si. Zbog toga se uchi postupno. I nemoj uchiti kroz klasichno hop, nego ubaci neku drugu komandu tipa `kroz` ili `krug`. Jer ako nauchi na hop onda ako ikada budesh htela one klasichne prepreke da preskache bice zbun, ili ce da prolazi ispod ili ce pocheti krug da ti preskache, shto i nije pametno.

Inache lepo si se snashla  sm prst gore
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #110 poslato: 31 Januar, 2013, 19:49:51 »
Aha, izgleda sam malo požurila. A ne računa se ono obično preskakanje što smo vežbali?  sm smesko1 A mogu reći da je vrlo brzo sve ukapirao, za hranom i igračkama ide kao lud.. nije bilo problema, ali dobro, spustićemo ono i učvrstiću dobro da nema šanse da padne. Hvala na savetima!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #111 poslato: 31 Januar, 2013, 19:55:32 »
svaka cast na trudu, a tako mozes i hopove da napravis, ako imas materijala na tavanu  :fige:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #112 poslato: 31 Januar, 2013, 19:55:51 »
Npr. moj pas je bio svega par puta na poligonu, i odmah smo krenuli na većinu prepreki bez nekih priprema. Ne računam slalom i sl, jer za to ipak treba veća priprema. Kapiram da sve to treba da se radi postepeno, ali ako pas može i hoće ovako ''ubrzano'' čemu odugovlačenje?  sm redface Sem uvođenja novih komandi?

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #113 poslato: 31 Januar, 2013, 19:58:38 »
svaka cast na trudu, a tako mozes i hopove da napravis, ako imas materijala na tavanu  :fige:
Kako misliš da ih napravim?  sm smesko1 E čega sve ja nemam, moglo bi svašta da se napravi, ali treba vremena, volje, snage i svega ostalog  :tapsh:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #114 poslato: 31 Januar, 2013, 20:11:19 »
atila je pravila od letvica, pa nek ti ona kaze i stavi sliku  :nod:

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #115 poslato: 31 Januar, 2013, 20:24:58 »
Kris ja mogu i hocu da pretchim maraton od 5 kilometara. Da li to treba da radim odmah iz fotelje bez ikakve pripreme od barem trchanja na 1km? Ili ovako, da li si prvo uchila psa da sedne ili odmah da legne?

Elem pas treba da razmishlja ne slepo da prati vlasnika, ideja agility programa je da pas stekne i odredjenu samostalnost. Ako ce tvoj pas bezumno tebe da prati i gleda gde je igrachka ili hrana kojom ga mamish onda bilo koja agility vezba ima smisla koliko i obichna fizichka aktivnost koju postizesh shetnjom po parku ili istrchavajem tachkom. Dakle pas treba da zna da gde god da si ti ako kazesh npr `kroz` on treba da prodje kroz obruch odnosno kroz isti da skochi. Jer shta recimo ako na poligonu prvo ide hop pa kroz a nameshteno je tako da pas prvo vidi obruch? On ce po inerciji naravno da ide na prepreku koju prvo vidi a ne onu koja je po redu u planu i programu.

Takodje ako obruch iz nepoznatog razloga prilikom tog preskakanja bez da je pas svestan da treba kroz isti da prodje (nebitno hodajuci ili u skoku) padne, savije se, shushne i na bilo koji drugi nachin uplashi psa, imash problem. Manje su shanse da se pas prepadne ako je pre toga sa njim radjeno postupno.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #116 poslato: 31 Januar, 2013, 20:30:35 »
Da dodam i ovo: buduci da smo na agility temi a ne na Boltovoj ne osvrcem se na to da je ovo agility at home, neshto za razonodu i rekreaciju bez dodatnih opterecenja kao shto su posebne vrste okreta na primer. Kris je spomenula poligon, svaki pas sa dobro utvrdjenom osnovnom poslushnosti i zeljm za radom poligon moze da predje linijski (dakle prepreku za preprekom) chak i sa izvesnim krivudanjem i preskakanjem prepreka (otstupanja od onih prepreka na koje bi pas svojom logikom ishao) ako je vlasnik dovoljno spretan da ga u pravom trenutku dozove i da se pas odazove na poziv. Ali to nije agility, to je preskakanje prepreka na poligonu  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #117 poslato: 31 Januar, 2013, 20:31:44 »
Našla sam sliku, AA.  sm wink

Da se razumemo, ja ne planiram to preterano da radim sa njim... a ni da ga stalno mamim nečim, vremenom će naučiti šta znači hop, kroz ili bilo šta.

Citat
Takodje ako obruch iz nepoznatog razloga prilikom tog preskakanja bez da je pas svestan da treba kroz isti da prodje (nebitno hodajuci ili u skoku) padne, savije se, shushne i na bilo koji drugi nachin uplashi psa, imash problem. Manje su shanse da se pas prepadne ako je pre toga sa njim radjeno postupno.

Nama se desilo da recimo on slučajno udari u onaj obruč(ne gleda gde ide, šta udara...), ili da se ono nekako iskrivi, pošto nije baš 100% stabilno, ali nisam primetila neki strah. I posle je preskakao bez problema, ali ako bude potrebno, najmanji mi je problem da spustim obruč.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #118 poslato: 31 Januar, 2013, 20:34:57 »
Kao shto rekoh ovo je agility tema pa pishemo o agilityju. Ako zelish da ti pas jednostavno nauchi da skache kroz obruch i on to sam po sebi radi i zabavno je i tebi i njemu samo napred. Ali to nije agiility to je onda trik  sm wink

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #119 poslato: 31 Januar, 2013, 20:36:25 »
Da, da, jasno mi je. Onda ćemo učiti trikove, pošto nismo za više i nema potrebe da radimo bilo šta više.