Autor Tema: AGILITY  (Pročitano 48180 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

Odg: AGILITY
« Odgovor #45 poslato: 17 Oktobar, 2012, 22:37:56 »
Ja sa Ejmi jedino što mogu da radim jeste preskakanje klupe, i to joj baš dobro ide, zainteresovana je, samo šteta što nema nigde ništa organizovano sa preprekama, i svim tim čudesama...

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #46 poslato: 20 Oktobar, 2012, 22:49:58 »
nekim psima je urođena spretnost, svijest o svim dijelovima tijela (naročito nogu) i bez puno učenja su spremni na svakojake zadatke

većini treba pomoć - evo nekoliko zgodnih ideja  :nod:

How to teach rear end awareness and pivoting

Body awareness exercise ideas for dogs

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #47 poslato: 20 Oktobar, 2012, 22:55:36 »
linin ljud, iliti LLJ na ovom forumu mi je pokazivao video kako agilitasi uce pse balansiranju na zadnjim nogama kako bi radili bolje okrete...bigl je prednjim sapama bio na velikoj limenci, a zadnjim na podu, i ucila ga je da se vrti oko svoje ose korak po korak oko limenke

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #48 poslato: 20 Oktobar, 2012, 23:00:05 »

pogledajte ovo, malo kasnije je dio sa tim stvarima - ovo je 'puppy class' slovenske agility zvijezde, Silvije Trkman  :worth:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #49 poslato: 20 Oktobar, 2012, 23:11:47 »
ja sam se potpuno raspilavila na ovaj tvoj video  sm love sm love sm love sm redface

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #50 poslato: 21 Oktobar, 2012, 12:34:19 »
Ma koji puppy class - ovo je profi class

“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
« Odgovor #51 poslato: 22 Oktobar, 2012, 10:56:02 »
 sm cheers Super su mi one snimke "parkur Porta"  :nod:
Ja sam neki dan naisla na snimak Agilityja iz 1989 (Holandija), bas je zanimljivo (bar meni  :nod:
European Masters Agility 1989

Ako vas zanima kako izgleda taj agility danas, u nedelju 28.10. ima takmičenje u Hrvatskoj u Ivanićgradu i 6 dana kasnije tj. 3.11.  u Srbiji u Beogradu na Kolosu. Oba takmicenja su na zatvorenom, tako da nece biti  ni snega ni kiše  :D
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #52 poslato: 22 Oktobar, 2012, 11:03:45 »
Miška, ako se vama sviđaju naši videići sa 'igrom' van poligona onda ne mogu dovoljno skakati od sreće jer je to pohvala sa težinom  :worth:

Nešto mi zapinje video (brzina interneta mi šteka) pa sam odgledala samo jumping, ALI (baš bih voljela da i vi Miška malo prokomentirate video) čini mi se da su psi bili 'sporiji', vodič je bio puno više uz psa nego danas šta vidim i staza je bila em kraća (manje prepreka) em jednostavnija.

E sad, to je jedan moj dojam koji sam dobila, ne mora nužno biti točan.  sm rile
― Orhan Pamuk

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
« Odgovor #53 poslato: 22 Oktobar, 2012, 11:14:02 »
Miška, ako se vama sviđaju naši videići sa 'igrom' van poligona onda ne mogu dovoljno skakati od sreće jer je to pohvala sa težinom  :worth:

Nešto mi zapinje video (brzina interneta mi šteka) pa sam odgledala samo jumping, ALI (baš bih voljela da i vi Miška malo prokomentirate video) čini mi se da su psi bili 'sporiji', vodič je bio puno više uz psa nego danas šta vidim i staza je bila em kraća (manje prepreka) em jednostavnija.

E sad, to je jedan moj dojam koji sam dobila, ne mora nužno biti točan.  sm rile

Prvo, mislim da nema potrebe da budemo na VI  :nod:

Pa je, proslo je 23 godine, pa bilo bi cudno da je taj agility isti ko danasnji, dosta se promenilo tad je bilo sarenije sto se pasmina tice danas je to u largeu manje vise crnobeli svet (prevladavaju borderi, ima nekoliko beljgiskih ovcara, hrvatskih ovcara i po neki pripadnik neke druge pasmine), sport se ubrzao, trci se znatno brze, staze su teze, ovo na snimku je neko evropsko prvenstvo i staze su tezine danasnjih jako laganih A1 staza (tj. lagane staze za početnike), mada cini mi se da su danasnje A1 staze cak teze od ovih.

Sve u svemu zanimljivo je pogledati :nod:
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #54 poslato: 22 Oktobar, 2012, 11:17:41 »
Baš je zanimljivo vidjeti i slažem se da su A1 danas teže od jumpinga na europskom.

― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #55 poslato: 22 Oktobar, 2012, 12:01:36 »
lako je miski da ne primeti usputne prepreke kad je okruzena kvalitenim preprekama  sm placko
evo, mi cekamo da nam stignu napokon sve prepreke u klub, a atila je nastancala dobar broj hopova u slucaju da organizujemo svetsko prvenstvo u agiy na poligonu  sm to
miska, onaj poziv za split uvek vazi  :clapping:

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #56 poslato: 22 Oktobar, 2012, 13:27:28 »
 sm cepko možemo mi napravit svjetsko u agilityju, ali po kriterijima iz '89  sm rile
― Orhan Pamuk

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #57 poslato: 22 Oktobar, 2012, 13:36:19 »
 sm valjko1

Van mreže LLj

• Newbie
  • *

« Odgovor #58 poslato: 22 Oktobar, 2012, 17:57:32 »
Pa je, proslo je 23 godine, pa bilo bi cudno da je taj agility isti ko danasnji, dosta se promenilo tad je bilo sarenije sto se pasmina tice danas je to u largeu manje vise crnobeli svet (prevladavaju borderi, ima nekoliko beljgiskih ovcara, hrvatskih ovcara i po neki pripadnik neke druge pasmine), sport se ubrzao, trci se znatno brze, staze su teze, ovo na snimku je neko evropsko prvenstvo i staze su tezine danasnjih jako laganih A1 staza (tj. lagane staze za početnike), mada cini mi se da su danasnje A1 staze cak teze od ovih.

Sve u svemu zanimljivo je pogledati :nod:

Draga Miška, nije to samo stvar tvog dojma da li su staze lakše sa ove snimke
European Mastersa iz 89 lakše od današnjih početničkih A1 staza.

Ovo je staza finalne utrke skinuta s filmića.

Lako je vidjeti da se staza može sasvim lijepo savladati na način da je VODIČ CIJELO VRIJEME S LIJEVE STRANE PSA.

Današnja pravila kažu da je dizajn staze prepušten mašti suca, te je jedini uvjet da se PRIRODNA STRANA VODIČA MORA PROMIJENITI BAR DVAPUT.

Dakle, ova staza s finala europskog čega već iz 89 danas bi bila nedozvoljena kao prelagana.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #59 poslato: 22 Oktobar, 2012, 19:32:50 »
mi smo sa clanovima vec zreli da napravimo ovde jednu dobru reprezentaciju  sm cheers