Autor Tema: Kako da je naucim da mi trazi...  (Pročitano 1368 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BeladonaTuk

• Newbie
  • *

Kako da je naucim da mi trazi...
« poslato: 06 Oktobar, 2013, 21:30:58 »
... Da je izvedem napolje, kad ima potrebu? Od malena ima foru da mirno sedi ispred vrata kad joj se piski ili kaki, sto apsolutno nema smisla ako mi ne obratimo paznju ili na primer spavamo :D
Inace nemamo nekih narocitih problema sa tim jer je imala tacno utvrdjen raspored kad obavlja fizioloske potrebe, ali posto je ovih dana na terapiji Drontalom zbog glista, raspored se skroz poremetio, pa mi je i ova tema dosla na red.

Psi obicno nekako nagoveste, cvile, grebu po vratima ili sta god - ova sedne i kunja kod vrata (a to ima obicaj i tek onako :D ).

Imate li neki savet?

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Kako da je naucim da mi trazi...
« Odgovor #1 poslato: 07 Oktobar, 2013, 14:22:44 »
pa u par dana ne verujem da ces je nauciti (dok vam traje terapija) i trebalo bi da je posmatras, vidis kad sedne pred vrata i to je to.
jedna od opcija ucenja bi bila da je prvo naucis recimo komandu "glas". kada to savlada, pratis kada ce stati ispred vrata da trazi da izadje... kazes joj "glas" i kad zalaje izadjete napolje

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 07 Oktobar, 2013, 14:49:51 »
E,kod nas je to ovako- kad je hitno razvale se ulazna vrata, a kad je "onako" onda to sto kazete, samo ceka ispred, malo cvilne, pa ko cuje - cuje. Ne znam da li to moze da se nauci, pogotovo sto je rasa cutljiva (bar jedna devojcica koju ja znam iste rase - glasa nije pustila dve godine  sm smesko1)

Da li se upiski u kuci ako je ne izvedete odmah?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 07 Oktobar, 2013, 15:12:16 »
pa ako je cutljiva, onda se uci neki drugi znak, kojem je sklonija, ali isti sistem...prvo treba da nauci da pokazuje znak na komandu, pa onda taj znak da se poveze sa situacijom (ide joj se napolje).
i ovaj moj isto samo stane pred vrata i ceka da ga pustim...ali zato kad je napolju zna dobro da drnda po vratima da ga uvedem  sm kuhaca

Van mreže BeladonaTuk

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 07 Oktobar, 2013, 21:27:42 »
Jeste, bas je cutljiva, jedino kad laje je kad drugog psa zove na igru, a on nece :D
Jako retko se upiski u kuci, ali zato kenja.. :mad:
Kad smo prisutni, sto telom sto duhom sm smesko2, vidimo je i vodimo je napolje, ali bih volela da nas recimo probudi ako je frka ili pozove ako smo u drugoj sobi.

Odlicna ideja za glas, probacemo sm prst gore

Van mreže banex

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 08 Oktobar, 2013, 09:12:23 »